BORDO RUJLU KADIN OLMAK

BORDO RUJLU KADIN OLMAK

Neden BordoRuj? Bordo bereli gibi bir şey mi?  Bir bakıma öyle. En yalın haliyle kadın olmak… Anne, evlat, eş, kardeş olmak… İş veren, çalışan ya da ev kadını olmak… Öğretmen, öğrenci belki de doktor olmak… En çok da sanatçı olmak çünkü kadın isterse dokunduğu hayatları eşsiz bir sanat eserine çevirir… Ve evet bordo bereli gibi bir şey Bordo Rujlu Kadın olmak..

Kadın… Çocuğunu büyütüyor, para kazanıyor, kariyer planlaması yapıyor, sosyal hayata karışmaya çalışıyor, zamanla yarışıyor, yemek pişiriyor, şık giyiniyor, hayal kuruyor, tatil planı yapıyor, tasarruf yapmaya çalışıyor…Komşuluk yok, arkadaşlık yok. Dost, akraba desen koca şehirde kaybolmuş durumda. Bu liste böyle uzayıp gidiyor… Ne büyük bir mücadele… Eş, iş, ev, çocuk derken hayat akıp gidiyor ve biz kendimize küçük mutluluk anları satın alıyoruz belki de büyük bedeller karşılığında..

Bordo Rujlu Kadın olmak :

Olumsuz şartlara rağmen yenilmiyoruz, koşullara ayak uydurabiliyoruz. Çünkü biz kadınız, üretken varlıklarız. Hayranlığın her çeşidini hak eden…

Güçlü, akıllı, bakımlı.. Arabasının lastiğini kendi değiştirebilecek, evdeki musluğu kendi tamir edebilecek kadar becerikli… Topuklu pabuçla 500 metre koşan, kendi bakım kremini , çocuğunun oyun hamurunu evde kendi yapan olağanüstü marifetli canlılarız ?

Ben Kimim?

Öncelikle anneyim. Erken yaşta anne olmanın sayısız avantajını yaşayan bir anne hem de. Liseye giden bir yakışıklının ve ilkokula giden bir prensesin annesi.. Burada sıralayacağım bir çok vasfım var elbette, mesleki tecrübelerim gibi.. Ama bu blog, benim profesyonel vasıflarım değil anne ve kadın olmamın neticesinde oluştu.

Bu yüzden bu blogumda bordo rujlu kadınları anlatmaya çalışıyorum, yani bizi hepimizi. Bütün günlük karmaşanın içinde hayatı nasıl daha kolay hale getirebiliriz ? Kendimiz için, çocuğumuz için en iyi, en faydalı olanı nereden bulabiliriz? Basit ama pahalı şeyleri nasıl daha ucuza mal edebiliriz? Mümkünse evde kendimiz nasıl yapabiliriz? Zararlı kimyasallardan korunup doğaya, doğal olana nasıl yönelebiliriz? Sosyal haklarımız nelerdir? gibi hayata dair ne varsa kendi tecrübelerimden de yola çıkarak ve çokça araştırarak, deneyerek paylaşmaya çalışıyorum.

Son dönemde özellikle sosyal medyadan çok fazla yorumlar ve sorular almaya başladım. Hepsi de övgü ve teşekkür dolu yorumlar. Bu yazıyı da güncelleme ihtiyacı oluştu doğal olarak.

Fikirleriniz benim için değerli. Bu blogdaki paylaşımları sizlerin yorum ve talepleri şekillendirdiğinden lütfen paylaşımlara yorum yapmaktan çekinmeyin. Bütün soru ve yorumları elimden gelen en hızlı şekilde yanıtlamaya çalışıyorum.

Yeni paylaşımlarda buluşmak üzere, sevgiyle kalın,

Berna Yenigün

Güncelleme: 09.01.2017

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu