ev yapımı tonik, Ev Yapımı Tonik – Canlandırıcı Limon Yağlı

Ev Yapımı Tonik – Canlandırıcı Limon Yağlı

Gözeneklerin temizlenmesi ve ciltteki yağ oranının dengelenmesi açısından tonik çok önemli biliyorsunuz. Ben şahsen çok hassas bir cilde sahip olduğumdan piyasada satılan ürünlerle hep sıkıntı yaşadım. Alkollü tonikler alerji yaptı. Alkolsüzlerden ise hiç bir verim alamadım. Özellikle son dönemde boynumda oluşan sivilceler ise ayrı bir dert oldu. Farklı farklı yöntemler denedim tabii. Ama en verim aldığım formül mucize gibiydi, ev yapımı tonik 🙂  Hem alerji problemim ortadan kalktı hem de boynumdaki sivilceler 1 hafta gibi bir sürede kayboldu.

Ev yapımı tonik

Ev yapımı tonik

Ev yapımı Tonik :

Formül aslında çok basit ,

 • 1 şişe maden suyu
 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
 • 1/2 tatlı kaşığı limon yağı  ev yapımı tonik, Ev Yapımı Tonik – Canlandırıcı Limon Yağlı%100 saf olması çok önemli

Sodanın kapağını açın. 1 gece oda sıcaklığında gazının kaybolması için bekletin. Ertesi gün boş herhangi bir şişeye sodayı daha sonra elma sirkesi ve limon yağını aktarın. Bir pipet yardımıyla karışmalarını sağlayın. Toniğiniz hazır. Gazın tamamen kaybolmamış olması ihtimaline karşın ilk bir kaç gün şişenin ağzı açık kalsın. Toniğiniz oda sıcaklığında uzun süre dayanacaktır.

Özellikle sivilce problemi olanlar ve karma ciltler için limon yağı içeren ev yapımı tonik gerçekten mucize. Hem antiseptik özelliği hem de leke giderici özelliği sayesinde kısa sürede fark edilir sonuçlar yaratıyor.

Bu toniği sabah akşam temiz cilde pamuk yardımıyla hafif masaj yaparak sürün ardından nemlendirici uygulayın. Ertesi gün ne kadar tazelenmiş ve canlanmış olduğunuzu hemen fark edeceksiniz 🍋

 

Berna Yenigün
Berna Yenigün
[email protected]
6 Yorum
 • Avatar
  Gizem
  12:45, 13 Nisan 2016 Cevapla

  Meraba üzüm sirkesi kullansak olurmu?bide buzdolabın da mı durucak? iyi günler

  • administ
   administ
   12:54, 13 Nisan 2016 Cevapla

   Merhabalar Gizem Hanım,
   Alkali özelliği nedeniyle elma sirkesi kullanmanızı öneririm. Eğer hazırda elma sirkeniz yoksa sadece soda ve limon yağı kullanabilirsiniz. Buzdolabında saklamanıza gerek yok. Oda sıcaklığında durabilir.
   İyi günler
   Sevgiyle kalın ?

 • Avatar
  Emine
  22:21, 19 Aralık 2018 Cevapla

  Limon yağı yerine limon suyu olabilir mi ?

  • bordo ruj
   bordo ruj
   10:32, 20 Aralık 2018 Cevapla

   Limon yağı olmalı Emine Hanım 💕

 • Avatar
  Songül
  19:29, 06 Aralık 2020 Cevapla

  Merhaba uzum sirkesi olur mu acaba

  • Berna Yenigün
   Berna Yenigün
   12:11, 07 Aralık 2020 Cevapla

   Songül Hanım Merhabalar, üzüm sirkesi elma sirkesine göre daha asitli olduğundan elma sirkesi öneririm. Eğer üzüm sirkesi kullanacaksanız da yarım tatlı kaşığı kullanın. Sevgiler 🍀

Yorum yap