Ev Yapımı Tonik – Canlandırıcı Limon Yağlı

Ev Yapımı Tonik – Canlandırıcı Limon Yağlı

Gözeneklerin temizlenmesi ve ciltteki yağ oranının dengelenmesi açısından tonik çok önemli biliyorsunuz. Ben şahsen çok hassas bir cilde sahip olduğumdan piyasada satılan ürünlerle hep sıkıntı yaşadım. Alkollü tonikler alerji yaptı. Alkolsüzlerden ise hiç bir verim alamadım. Özellikle son dönemde boynumda oluşan sivilceler ise ayrı bir dert oldu. Farklı farklı yöntemler denedim tabii. Ama en verim aldığım formül mucize gibiydi, ev yapımı tonik 🙂  Hem alerji problemim ortadan kalktı hem de boynumdaki sivilceler 1 hafta gibi bir sürede kayboldu.

Ev yapımı tonik

Ev yapımı tonik

Ev yapımı Tonik :

Formül aslında çok basit ,

  • 1 şişe maden suyu
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
  • 1/2 tatlı kaşığı limon yağı  %100 saf olması çok önemli

Sodanın kapağını açın. 1 gece oda sıcaklığında gazının kaybolması için bekletin. Ertesi gün boş herhangi bir şişeye sodayı daha sonra elma sirkesi ve limon yağını aktarın. Bir pipet yardımıyla karışmalarını sağlayın. Toniğiniz hazır. Gazın tamamen kaybolmamış olması ihtimaline karşın ilk bir kaç gün şişenin ağzı açık kalsın. Toniğiniz oda sıcaklığında uzun süre dayanacaktır.

Özellikle sivilce problemi olanlar ve karma ciltler için limon yağı içeren ev yapımı tonik gerçekten mucize. Hem antiseptik özelliği hem de leke giderici özelliği sayesinde kısa sürede fark edilir sonuçlar yaratıyor.

Bu toniği sabah akşam temiz cilde pamuk yardımıyla hafif masaj yaparak sürün ardından nemlendirici uygulayın. Ertesi gün ne kadar tazelenmiş ve canlanmış olduğunuzu hemen fark edeceksiniz 🍋

 

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu