Loader
Haber Bülteni İçin

Ev Yapımı Tonik – Canlandırıcı Limon Yağlı

Gözeneklerin temizlenmesi ve ciltteki yağ oranının dengelenmesi açısından tonik çok önemli biliyorsunuz. Ben şahsen çok hassas bir cilde sahip olduğumdan piyasada satılan ürünlerle hep sıkıntı yaşadım. Alkollü tonikler alerji yaptı. Alkolsüzlerden ise hiç bir verim alamadım. Özellikle son dönemde boynumda oluşan sivilceler ise ayrı bir dert oldu. Farklı farklı yöntemler denedim tabii. Ama en verim aldığım formül mucize gibiydi, ev yapımı tonik 🙂  Hem alerji problemim ortadan kalktı hem de boynumdaki sivilceler 1 hafta gibi bir sürede kayboldu.

Ev yapımı tonik

Ev yapımı tonik

Ev yapımı Tonik :

Formül aslında çok basit ,

 • 1 şişe maden suyu
 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
 • 1/2 tatlı kaşığı limon yağı  %100 saf olması çok önemli

Sodanın kapağını açın. 1 gece oda sıcaklığında gazının kaybolması için bekletin. Ertesi gün boş herhangi bir şişeye sodayı daha sonra elma sirkesi ve limon yağını aktarın. Bir pipet yardımıyla karışmalarını sağlayın. Toniğiniz hazır. Gazın tamamen kaybolmamış olması ihtimaline karşın ilk bir kaç gün şişenin ağzı açık kalsın. Toniğiniz oda sıcaklığında uzun süre dayanacaktır.

Özellikle sivilce problemi olanlar ve karma ciltler için limon yağı içeren ev yapımı tonik gerçekten mucize. Hem antiseptik özelliği hem de leke giderici özelliği sayesinde kısa sürede fark edilir sonuçlar yaratıyor.

Bu toniği sabah akşam temiz cilde pamuk yardımıyla hafif masaj yaparak sürün ardından nemlendirici uygulayın. Ertesi gün ne kadar tazelenmiş ve canlanmış olduğunuzu hemen fark edeceksiniz 🍋

 

Berna Yenigün
Berna Yenigün
[email protected]
4 Comments
 • Avatar
  Gizem
  Posted at 12:45h, 13 Nisan Cevapla

  Meraba üzüm sirkesi kullansak olurmu?bide buzdolabın da mı durucak? iyi günler

  • administ
   administ
   Posted at 12:54h, 13 Nisan Cevapla

   Merhabalar Gizem Hanım,
   Alkali özelliği nedeniyle elma sirkesi kullanmanızı öneririm. Eğer hazırda elma sirkeniz yoksa sadece soda ve limon yağı kullanabilirsiniz. Buzdolabında saklamanıza gerek yok. Oda sıcaklığında durabilir.
   İyi günler
   Sevgiyle kalın ?

 • Avatar
  Emine
  Posted at 22:21h, 19 Aralık Cevapla

  Limon yağı yerine limon suyu olabilir mi ?

  • bordo ruj
   bordo ruj
   Posted at 10:32h, 20 Aralık Cevapla

   Limon yağı olmalı Emine Hanım 💕

Eklemek ya da sormak İstediğiniz bir şey varsa...