Kahve Maskesi ve Peelıng – Bebek gibi Bir Cilt

kahve maskesi

Kahve Maskesi ve Peelıng – Bebek gibi Bir Cilt

Peeling anlam karşılığı olarak Türkçede soymak demek biliyorsunuz. Makyaj kalıntıları, hava kirliliği, -maalesef- sigara dumanı gibi etkenler ciltteki gözenekleri tıkamakta ve cildin nefes almasını engellemekte. Tabii ki sağlıklı bir cildin en önemli ihtiyacı da temizlik . Peki cilt temizliği için kahve maskesi ? Hiç duydunuz mu? Şahsen ben mümkün olduğu kadar kimyasal ürünlere uzak duran bir insan olmuşumdur. Bu noktada keyifle içtiğimiz Türk Kahvesi devreye giriyor. Büyüklerimizden sıkça duyduğum kahve telvesinin faydaları cilt bakım uzmanı bir arkadaşım tarafından da teyit edilince kahve içmek benim için daha anlamlı bir hale geldi :))

Kahve Maskesi

Kahve Maskesi

Kahve Maskesi :

Yine deneme yanılma yöntemiyle elde ettiğim kahve telvesi ile peeling ve maske işlemi tecrübem şöyle :

Haftada bir gün, gün boyunca içtiğim kahvelerin telvelerini plastik bir kapta topluyorum. Yüzüme ve boynuma resimdeki gibi bol miktar sürerek 5/10 dakika kadar bekleyip sonrasında dairesel hareketlerle özellikle alın, çene, burun ve burun kenarlarına masaj yapıyorum. Sonrasında ise bol su ile yıkayıp sırasıyla limon yağlı tonik ve nemlendirici uyguluyorum.

Bu işlemi sadece yüzünüzle sınırlandırmayın. Kahve telvesi ile peeling antioksidan özelliği sayesinde özellikle selülitli bölgelerde de çok iyi sonuç veriyor. Kahve maskesi tüm vücuda uygulanabilir.

Hem ucuz , hem pratik hem de son derece keyifli ve etkili… Bi kahve ☕

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu