Doğal Antiseptik Limon Yağı

Limon Yağı

Doğal Antiseptik Limon Yağı

Esansiyel bitkisel yağlar arasında belki de en faydalılardan ve ulaşılması en kolay yağlardan limon yağı. Muhteşem kokusu sadece modumuzu ve konsantrasyonumuzu yükseltmekle kalmıyor , bunun yanı sıra saymakla bitiremeyeceğimiz bir kullanım yelpazesine sahip. Kullanım alanlarının başında enfeksiyon, astım , obezite , cilt hastalıkları , mide problemleri, saç ve tırnak bakımı sayabileceklerimizden sadece bir kaçı.

Doğal Antiseptik Limon Yağı

Doğal Antiseptik Limon Yağı

Limon yağı sakinleştirici özelliği ile beraber aynı zamanda uyarıcı özelliğe de sahip. Ayrıca enfeksiyon giderici, astrenjan (kanamayı durdurucu), antioksidan, antiseptik, dezenfektan ve antifungal (mantar önleyici) özelliklere sahip. Ev temizliğinden tutunda havayı temizlemek, günlük motivasyonunuzu arttırmak , cilt bakımı ve bakteri temizliği gibi günlük hayatın bir çok alanında faydalanmak mümkün. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise esansiyel yağ olması sebebiyle limon yağının kullanım alanına göre taşıyıcı yağlarla ya da suyla seyreltilmesi gerektiği. Ayrıca limon yağı aroma terapide kullanılan lavanta yağı, gül yağı, sandal ağacı yağı, nane yağı gibi diğer bazı esansiyel yağlarla da mükemmel uyum sağlamakta.

Doğal Antiseptik Limon Yağı

Limon Yağı ‘nın kullanım alanları :

  1. Mide rahatsızlıkları : Gaz giderici özelliğe sahiptir. Sindirim rahatsızlıkları, asitlenme, mide ağrısı ve kramplarına karşı oldukça etkilidir. Bir bardak suya 3 damla damlatıp için. Kısa sürede midenizin rahatladığını hissedeceksiniz.
  2. Limon yağı doğal temizleyici ve antioksidan olduğundan her sabah aç karnına 1 bardak suya 2 damla damlatarak içmeniz tüm sindirim sisteminin, karaciğer ve böbreklerin temizlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca limon yağının beyaz kan hücrelerini arttırıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi de vardır.
  3. Ağızda çıkan aftlara gece bir damla limon yağını parmağınızla uygulayın. Gerekirse bir kaç gece uygulamaya devam edin. Aftın şaşırtıcı derecede çabuk iyileştiğini göreceksiniz.

UYARI : Satın aldığınız limon yağının ağızdan kullanım için uygun olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Cilt bakımı, saç ve tırnak bakımı ve diş temizliğinde kullanılan limon yağı tarifleriyle de inanılmaz sonuçlar almak mümkün. Bu tarifler için ev yapımı güzellik sırları ‘na göz atmanızı tavsiye ederim ?

Sevgiyle kalın 💕

 

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu