Karbonat ve Limon ile Diş Beyazlatma

DİŞ BEYAZLATMA

Karbonat ve Limon ile Diş Beyazlatma

Bembeyaz bir gülüş ve sağlıklı dişler ilk izlenim açısından çok önemli. Kim bembeyaz dişlere sahip olmak istemezki ?Hele ki sigara kullanıyorsanız 🙁 ya da çok fazla çay/kahve tüketiyorsanız dişlerinizde sararma ve lekelenme olması çok normal. Dişlerdeki sararma ve lekelenme diş yapısı ile de ilgili tabii ki. Ancak diş beyazlatma, diş hekimleri tarafından uygulanan diş taşı/tartar temizliğinden çok ayrı bir yöntem. Ayrıca profesyonel “DİŞ BEYAZLATMA” oldukça pahalı bir yöntem. Son dönemde özellikle tercih edilen lazer ile diş beyazlatma diye bir şey var ki seansının ortalama 500 TL ile 1000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Elbette ki profesyonel diş beyazlatmaya alternatif yöntemler de yok değil. Eczane ya da marketlerde uygun fiyata kolayca bulabileceğiniz setler var. Bu setler genellikle 1 hafta ya da 10 günlük uygulama şeklinde kullanılıyor. Setin içinden çıkan macunla dişlerinizi fırçaladıktan sonra mavi bir jeli yine setin içinden çıkan , boksörlerin taktığı ağızlık gibi bir şeye sıkıp dişlerinize yerleştiriyorsunuz ve bu şekilde en az 1 saat beklemeniz gerekiyor. Ağzınızda tuhaf bir tat oluşuyor, konuşamıyorsunuz vs. vs…

Aslında tüm bunların yanı sıra diş beyazlatma için çok basit, zahmetsiz ve ucuz bir yöntem var 😉 taa ananelerimizden kalan.

Karbonat ve limonla Diş Beyazlatma :

Evet formül çok basit 🙂 Karbonat ve limon. Sonuçlarına inanamayacağınız çok basit ve ucuz bir yöntem. Hem de ağzınıza değen şeyin ne olduğunu bilmenin verdiği rahatlık ta cabası…

Karbonat ve limon ile diş beyazlatma

Karbonat ve limon ile diş beyazlatma

Yapılışı :

1 Tatlı kaşığı karbonatı küçük bir kaseye alın. Üzerine bir kaç damla limon suyu ekleyin. İlk anda köpürecektir. Bir kaç dakika köpüğün sönmesini bekleyin. Daha sonra hiç kullanılmamış bir diş fırçası ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın.

Diş beyazlatıcınız hazır 🙂

Bu macunla haftada 1 kere dişlerinizi , özellikle de lekeli bölgeleri 5 dakika kadar fırçalayın. Orta sertlikte bir fırça kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca günlük fırçanızda diş macunu kalıntıları olduğundan bu kür için ayrı bir fırça kullanmalısınız.

Karbonat ve limon ile diş beyazlatma

Karbonat ve limon ile diş beyazlatma

Karbonatın aşındırıcı , limonun beyazlatıcı özelliği sayesinde 1 aylık kullanım sonunda dişlerinizde lekeden eser kalmayacak ve diş rengi tonunuz en az bir ton açılacaktır.

Dip not : Bir an önce sonuca ulaşmak adına sabırsız davranıp haftada 1 kereden fazla uygularsanız, diş minelerinize zarar verebilirsiniz.

Sonuç olarak denemesi bedava dedikleri şey tam da bu olsa gerek.

Denemesi bedava 😉

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu