MAYA İLE EV YAPIMI CİLT MASKESİ

Maya ile Ev Yapımı Cilt Maskesi

MAYA İLE EV YAPIMI CİLT MASKESİ

Maya ile ev yapımı maske tarifi: Ev yapımı cilt bakımı tariflerine devam ediyoruz. Bunlardan en sevdiğim, maya ile olan cilt bakım maskesi. Yapımı çok kolay, maliyeti düşük , faydası büyük. Cildi derinlemesine temizlediği gibi, içeriği nedeniyle de gözle görünür bir şekilde canlılık ve tazelik katıyor cilde.

Yaş Maya

Yaş Maya

İlk olarak mayanın faydalarından bahsetmek istiyorum biraz. Öncelikle yüksek oranda B vitamini, protein ve amino asitler ihtiva ettiğinden, varoluşun yapı taşlarından adeta. Ayrıca demir içermesi nedeniyle kansızlığa, krom içermesi nedeniyle diyabete ve folik asit içermesi nedeniyle de hamilelik dönemi için anne adaylarına doğanın sunduğu bir mucize. Böyle zengin bir depoya sahip olan mayanın cildimize sağlayacağı faydaları bir düşünsenize..

 

Maya ile Cilt Maskesi Yapımı :

Bir çay kaşığı yaş mayayı yine bir çay kaşığı ılık süt ile, eriyip macun kıvamına gelene kadar temiz bir kabın içinde karıştırın. Eğer isterseniz cilt tipinize göre bazı ilaveler de yapabilirsiniz. Örneğin:

  • Yağlı ciltler için 1 çay kaşığı yumurta sarısı
  • Olgun ya da sivilceli ciltler için 1 çay kaşığı yumurta akı
  • Kuru ciltler içinse bir kaç damla zeytinyağı ekleyebilirsiniz.
  • Ölçüler gözünüze az görünmesin. Süt içinde eriyen maya inanılmaz bir şekilde çoğalıyor ve yeterli miktara ulaşıyor.

Hiç bir ilave yapmadan hazırlayacağınız maske yüzünüzde kuruduktan sonra aynı zamanda peeling etkisi de gösterecektir.

Yaş Maya ile Cilt Maskesi

Yaş Maya ile Cilt Maskesi

Karışımı göz ve dudaklara değdirmemek şartıyla bütün yüzünüze bol miktarda sürün. Burada önemli olan maskenin kıvamı. Eğer çok sulu olduğunu düşünürseniz 15 dk. kadar oda sıcaklığında bekletebilirsiniz. Bekledikçe daha kıvamlı bir hal aldığını göreceksiniz. Yüzünüze sürdüğünüz maya maskesi tam olarak kuruyana kadar, yaklaşık yarım saat kadar bekleyin. Daha sonra ellerinizle dairesel hareketler yaparak kuruyan maskenin yüzünüzden soyulmasını sağlayın. Bu işlem aynı zamanda peeling görevi görecektir. Ardından tüm yüzünüzü ılık suyla yıkayıp temiz bir havlu ile kurulayın. Limon yağlı ev yapımı tonik ve ev yapımı onarıcı krem ile cilt bakımınızı tamamlayın.

 

Sağlıklı , gergin ve pürüzsüz bir cilt için maya maskesini haftada bir defa tekrarlamanızı öneririm.

Sevgiyle kalın ♻️

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu