METABOLIZMA HIZLANDIRAN ÇAY

Metabolizma Hızlandıran Çay

METABOLIZMA HIZLANDIRAN ÇAY

Evet yaz geliyor, kilo vermek gerek. Çeşit çeşit diyet listelerine rastlıyoruz her geçen gün. Bazıları akıl ve mantık sınırlarını zorluyor gerçekten. Kimisi sık sık az az ye diyor. Sık sık kısmı tamam da az az kısmı pek mümkün olmuyor genelde? Kimisi de ya tamamen açlığa mahkum ediyor ya da tek yönlü beslenmeye yönlendiriyor. Aslında olayın matematiği çok basit. Aldığımızdan fazlasını yakmamız gerek, bunu kolaylaştırmak içinse “Metabolizma”yı hızlandırmak gerek doğal olarak.

Metabolizma Hızlandıran çay

Diyelim ki gayet sağlıklı besleniyorsunuz. Şekerden, fazla yağdan ve undan uzak duruyorsunuz. Bol sıvı tüketiyor hatta egzersiz bile yapıyorsunuz ancak yine de vücudunuz kilo kaybetmekte zorlanıyor. Demek ki metabolizmanızın daha hızlı çalışması için biraz desteğe ihtiyacı var.

Hepimiz biliyoruz ki metabolizmayı hızlandırmanın en önemli yolu düzenli beslenme ve hareketli bir yaşantı. Ancak bazı besinlerle hızı biraz daha arttırmak mümkün. Ve bunun en kolay ve hesaplı yolu çok lezzetli bir çaydan geçiyor.

Metabolizma Hızlandıran Çay :

Yeşil elmanın faydalarını ve metabolizma üstündeki etkisini anlatmaya gerek yok sanırım. Bu çayın temeli tabii ki yeşil elma ve çaya kattığı lezzete bayılacaksınız.

Malzemeler :

  • 4 adet yeşil elma
  • 2 adet limon
  • 2 adet çubuk tarçın
  • 4 süzen poşet yeşil çay
  • 4 süzen poşet mate çayı
  • taze nane ve biberiye
  • 8 bardak su

Hazırlanışı :

Yeşil elmaları dörde bölün. Kabuğunu soymayın hatta çekirdekleri de kalsın. Tencereye elmaları koyun ve suyu ilave edin. Elmaların rengi dönüp yumuşadıktan sonra kabuklarıyla beraber ikiye bölünmüş limonları ve çubuk tarçınları da atın ve elmalar tamamen dağılana kadar kaynatın.

Elmalar piştikten sonra ocağı kapayın, yeşil çay ve mate çayı süzen poşetlerini tencereye atın ve demlenmelerini bekleyin. Soğuduktan sonra süzüp cam bir sürahi ya da şişeye aktarabilirsiniz. Çayınız hazır.

Metabolizma Hızlandıran Çay

Metabolizma Hızlandıran Çay

Gün içerisinde mevsime göre ister sıcak ister soğuk içebilirsiniz. Şişeye bir kaç dal taze nane ve biberiye atmanızı öneririm. Eğer çayı şekersiz içemeyenlerdenseniz çok az bal ile tatlandırabilirsiniz. Bu ölçüyle günde 4 fincandan 2 günlük çay elde ediliyor. 1 hafta düzenli içtiğiniz taktirde metabolizmanız hızlanacak ve kilo kaybetmeniz kolaylaşacaktır. Eğer herhangi bir diet uygulamıyorsanız bile bu formülün en azından mevcut kilonuzu korumanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz. Ayrıca içeriği nedeniyle bağışıklık sistemini de güçlendiriyor benden söylemesi.

Yaz gelebilir artık…

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu