Kaş Maskesi – Ev Yapımı ve Gürleştirici

Ev Yapımı Kaş Maskesi

Kaş Maskesi – Ev Yapımı ve Gürleştirici

Ev Yapımı Kaş Maskesi : Zamanla dökülen, seyrelen, küsen kaşlar tüm kadınların ortak derdi. Seyrek ve zayıf kaşlar bakışlardaki anlamı ve yüzdeki ifadeyi tamamen alıp götürüyor. Cildimize gösterdiğimiz özeni kaşlarımıza da göstermemiz gerekiyor aslında. İhtiyacı olan vitamini vermek ve yeteri kadar beslemek gerekiyor.

Ev Yapımı Kaş Maskesi

Ev Yapımı Kaş Maskesi

Ben de kaşlarımı nasıl gürleştiririm diye düşünenlerdenim. Anneannem ben küçükken hep kaşlarıma badem yağı sürmemi söylerdi. Onu dinlemediğim için şimdi çok pişmanım, o ayrı. Evet, seyrek ve zayıf kaşları güçlendirmek için E vitamini açısından zengin yağlardan faydalanmak en etkili ve akıllıca bir yöntem. Badem yağı, argan yağı bunlara örnek.

Ev Yapımı Kaş Maskesi

Ev Yapımı Kaş Maskesi

Ev Yapımı Kaş Maskesi :

2 diş yerli sarımsağı bıçak değdirmeden havanda dövün ve 1 yemek kaşığı badem yağı ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Badem yağına yarı yarıya argan yağı da ekleyebilirsiniz. Bu maskeyi gün aşırı kaş diplerinize masaj yaparak sürün. Kokusu pek hoş değil evet ama en azından birkaç saat kaşlarınızda kalsın. Hatta aralarda masaj işlemini tekrarlayın. Maskeyi uygulamadığınız günler ise kaşlarınıza pamuklu çubuk yardımıyla sadece badem yağı sürün.

Gün aşırı uygulayacağınız bu kürle kaşlarınızın bir kaç haftada daha gür ve sağlıklı bir hale gelmeye başladığını göreceksiniz. Ben 10 gün içerisinde gözle görülür bir çoğalma fark ettim. Kaş maskesi gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir yöntem, mutlaka deneyin. Hatta sonucu yorum bırakarak bildirirseniz belki tarifi beraber daha da geliştirebiliriz. Kaşlarımı aynı zamanda makyajla nasıl daha belirgin hale getirebilirim diyorsanız da kaş şekillendirme yazıma bakabilirsiniz.

Sevgiyle kalın💕

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu