Kaş Kontürü ve Kaş Şekillendirme-Evde Kendiniz Yapın

Evde Kaş Kontürü ve Şekillendirme

Kaş Kontürü ve Kaş Şekillendirme-Evde Kendiniz Yapın

Yüzün ve makyajın bütün güzelliğini kaş ortaya çıkarıyor. Bakışlardaki bütün ifade kaş ile anlam kazanıyor. Mesela ya hiç kaşlarımız olmasaydı? Düşünemiyorum bile… Bir dönem incecik kaşlar modaydı bilmem hatırlar mısınız? 70’lerden bahsetmiyorum… Ama günümüzde hemen hemen her kadın daha gür, daha belirgin kaşlara sahip olmak istiyor. Evet ben de.. Kalın kalın kaşları görünce ne güzel kaş, keşke benim olsa diyorum içimden? Bu nedenle de kaş kontürü çok önemli.

Evde Kaş Kontürü ve Şekillendirme

Evde Kaş Kontürü ve Şekillendirme

Yanlış müdahaleden, sağlık sorunlarından ya da yapı olarak kaşlarınız seyrek ya da dökülmüş olabilir. Güzel kaşlara sahip olmak için kalıcı dövme gibi yöntemler de var. Ama işinin ehli bir uzmana rastlamadığınız sürece bu yöntemi biraz riskli buluyorum ben. O yüzden doğal yöntemlerle kaşları güçlendirmek, beslemek gerek. Bunun için ev yapımı gürleştirici kaş maskesi yazıma göz atabilirsiniz.

Ev Yapımı Kaş Maskesi

Ev Yapımı Kaş Maskesi

Evde Kaş Kontürü ve Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Bir kaç küçük makyaj hilesiyle de bu sorunu çözmek mümkün. İhtiyacınız olan sadece doğal kaş renginize uygun renkte bir kaş kalemi, kaş farı ve kaş fırçası.

Öncelikle kaşınızın başlama ve bitiş noktalarını yüzünüzün şekline göre doğru olarak tespit etmeniz gerekiyor. Bunun için burnunuzu odak alarak bir kalem yardımıyla başlama ve bitiş noktalarını belirleyebilirsiniz.

Doğru kaş yapısı için altın oran

 

Kaşınızı pudralayın ve yönünü fırça ile düzelterek uygun renkte bir kaş kalemi ile altından bir hat belirleyin. Baskın bir görünüm için aynı hattı kaşınızın üstünden de çizebilirsiniz. Kalemle çektiğiniz hattın üstünü kaş farı ve uygun bir fırça ile doldurun. Bunu yaparken fırçayı kaşınızın kendi yönüne doğru kullanın.

 

 

Evde Kaş Bakımı ve Şekillendirme

Evde Kaş Bakımı ve Şekillendirme

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak sabitleyici krem sürebilirsiniz. Bu kalemin ve farın dağılmasını önleyecektir.

Kaşlarınızı daha ön plana çıkarmak için altına ve üstüne aydınlatıcı far uygulayabilirsiniz. Aynada sonucu görünce nereden, nereye oluyor insan ??

Sevgiyle kalın 🍀

 

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu