EV YAPIMI BESLEYİCİ SAÇ PARFÜMÜ

EV YAPIMI BESLEYİCİ SAÇ PARFÜMÜ

EV YAPIMI BESLEYİCİ SAÇ PARFÜMÜ

Canlı, parlak ve mis gibi kokan saçlar ister misiniz ? Kim istemez ki ? Hava kirliliğinden, boyadan, fönden, deniz ve havuzdan hatta sağlıksız beslenmeden saçlarımız olumsuz etkileniyor ne yazık ki. Ve biz de saçlarımızı nasıl eski parlak günlerine geri döndürürüz diye çareler arıyoruz ? Çare: Ev Yapımı Besleyici Saç Parfümü ❤️

Parlak Sağlıklı Saçlar

Parlak Sağlıklı Saçlar

Saçları güçlendirmek, daha canlı ve parlak olmalarını sağlamak için daha önceki bir yazımda ceviz kabuğu suyunun faydalarından bahsetmiştim. Fakat bu her gün uygulanabilecek bir kür değil tabii. Ama yine kolaylıkla bulabileceğimiz malzemelerle evde besleyici bir saç parfümü hazırlayabiliriz.

Besleyici Saç Parfümümüzün esas kızı gül suyu. Gül suyunun faydalarını da saymakla bitiremeyiz malum… Ama saç için faydalarından bahsedecek olursak, kuru ve yıpranmış saçları tedavi edici özelliğini, kafa derisinde kan dolaşımını hızlandırdığı için saç dökülmelerine karşı kalkan oluşunu ve saçın uzamasını hızlandırmasını sayabiliriz.

Gül Suyu

Gül Suyu

Ev Yapımı Besleyici Saç Parfümü Malzemeler :

  • 1 yemek kaşığı vanilya ekstratı
  • 5 damla esansiyel gül yağı
  • 5 damla esansiyel bergamot yağı (tercihe göre)
  • 5 damla esansiyel lavanta yağı (tercihe göre)
  • 1/2 su bardağı gül suyu
  • orta boy sprey şişe
Sprey Şişe

Sprey Şişe

Yapılışı :

Gül suyunu sprey şişeye alın ve üzerine vanilya ekstratı ile diğer esansiyel yağları ekleyin. Esansiyel gül yağı haricinde olanlar tamamen tercihinize kalmış. Ama yine de eğer imkanınız varsa hem hoş kokuları hem de faydaları açısından kullanmanızı öneririm. Şişeyi hafifçe çalkalayarak karışmalarını sağlayın. Serin ve kuru bir ortamda hatta mümkünse buzdolabında muhafaza edin.

Gül Yağı

Gül Yağı

Saçınız ıslakken bakım, kuru iken parfüm amaçlı kullanabilirsiniz. Islak saça yeteri miktarda sıktığınızda hem taranmasında kolaylık sağlayacak hem de saçınızı dış etkenlerden koruyacaktır. Kuru saça sıkıldığında ise hem bir tazelenme hem de müthiş güzel bir koku ❤️

Ayrıca küçük bir sır: Body mist olarak da kullanabilirsiniz.

Sevgiyle kalın 🌹