Ev Yapımı Doğal Botox | Gençlik İksiri Tarifi

Ev Yapımı Doğal Botox

Ev Yapımı Doğal Botox | Gençlik İksiri Tarifi

Ev Yapımı Doğal Botox : Yer çekimine karşı koyamayan sadece biz değiliz. Aynı zamanda cildimiz. Dış etkenlere açık olan cildimiz yıllar geçtikçe elastikiyetini kaybediyor ve hem içten hem dıştan yaşlanıyor. Genetik mirasımız içten yaşlanmanın hızını belirlerken çevresel faktörler de dıştan yaşlanmanın hızını belirliyor.

Zaman İçerisinde Cildimizin Yaşlanma Haritası

Zaman İçerisinde Cildimizin Yaşlanma Haritası

Sağlıklı beslenme, kötü çevresel etkenlerden korunmanın yanı sıra özellikle 30 yaştan sonra cilde takviye yapmak gerekiyor. Piyasada mucize vaat eden kremler, serumlar mevcut tabii. Fiyatlarına bakınca insan gerçekten mucize bekliyor. Bunların içinde illaki güvenilir markalar da var ama küçücük bir seruma ya da kreme dünya kadar para verince şahsen ben daha çok yaşlandığımı hissediyorum. Bir de işin botox tarafı var ki gergin bir ciltle beraber şaşkın bir ifade de yanında hediyesi ?

Botox !!

Botox !!

Evde yaptığımız diğer tarifler gibi, cilde en az 5 yıl öncesinin ışıltısını veren bir serum hazırlamak mümkün. İçeriğinden eminiz, bütçemize uygun ve en güzeli de mucize olmasa da mucizeye en yakını keşfetmiş olmanın rahatlığı ? Ayrıca doğallıktan uzak şaşkın bir ifade de yok…

EV YAPIMI DOĞAL BOTOX MALZEMELER :

  • 1 su bardağının üçte biri kadar kaynar su
  • 1/2 çay kaşığı gliserin
  • 1 adet süzen poşet yeşil çay
  • 3 damla esansiyel lavanta yağı ya da gül yağı
  • 1 gram hyaluronik asit tozu
Hyaluronik asit tozu

Hyaluronik asit tozu

Hyaluronik asit nedir diyecek olursanız buraya bir göz atın. Kısaca anlatmak gerekirse:

Yaşayan her organizmada bulunan ve vücut dokularının hücreleri arasındaki boşlukların yaygın bir bileşeni.

Yani cildimizin yaş aldıkça kaybettiği ve takviyesi halinde cilde yeniden canlılık ve elastikiyet kazandıran bir bileşen..

Bu tozu büyük ecza depolarından ya da güvenilir internet sitelerinden temin etmek mümkün.

 

Ev Yapımı Doğal Botox hazırlanışı :

  1. Kaynamış 1/3 bardak suda bir süzen poşet yeşil çayı her zamanki gibi demleyin ve suyu soğumaya bırakın.
  2. Soğuyan suya 1 gr. hyaluronik asit tozunu ekleyin ve iyice eriyene kadar karıştırın.
  3. Daha sonra içine gliserini ve lavanta ya da gül yağını ekleyin, karıştırın ve koyu renkli cam bir şişeye alın. (Doğal yağların konulduğu kahverengi şişeler gibi)
  4. İyice kaynaşmaları için şişeyi biraz çalkalayın ve jel kıvamına gelmesi için 1 saat buzdolabında bekletin.
  5. Eğer gliserin inat eder de suda çözünmezse tarife 2 damla soya lesitini ekleyebilirsiniz. Soya lesitini, yağ ve su bazlı malzemelerin karışmasında emülgatör vazifesi görerek size yardımcı olacaktır.

Ev Yapımı Doğal Botox serumumuz hazır. Sabah akşam bütün yüzünüze ev yapımı limon yağlı tonik sonrası ve ev yapımı onarıcı krem öncesi uygulayabilirsiniz. Bu serum 1 ay kadar yetiyor. Mümkün olduğunca buzdolabında saklayın ve kullanmadan önce şişeyi hafifçe çalkalayın.

Ev Yapımı Doğal Botox Gençlik İksiri

Ev Yapımı Doğal Botox Gençlik İksiri

Bu serumu düzenli olarak kullandığınız taktirde ilk 10 günde sonucunu fark edecek ve 1 ay sonunda belirgin çizgilerin inceldiğini hatta yok olduğunu göreceksiniz. 30 yaşını geçen her kadının faydalanması gereken bir tarif ? Üstelik ev yapımı…

Sevgiyle kalın 🍀

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu