Ev Yapımı Göz Makyajı Temizleyicisi | Pratik ve Hesaplı

Ev Yapımı Göz Makyajı Temizleyicisi

Ev Yapımı Göz Makyajı Temizleyicisi | Pratik ve Hesaplı

Ev yapımı göz makyajı temizleyicisi : Makyaj yapmayı sevenlerden değilim. Hiç yapmıyor da değilim tabii. Galiba makyajın en sıkıcı tarafı temizleme tarafı. Özellikle de göz makyajı. Hele ki o gözüne nike amblemi gibi eyeliner çekmiş kızları görünce aklıma tek gelen ayy bunlar gece bu gözleri nasıl temizleyecekler oluyor.  Eğer su geçirmeyen bir rimel kullandıysanız daha da fena. Temizlendi sanıp sabah ağlayan palyaço gibi uyanmak da var.

Ayrıca bir de göz makyajını temizlemek için gözümüze gözümüze değen kimyasallar konusu var ki başka bir kabus. İşin o kısmına hiç girmeden tarifi vereyim en iyisi. Ev yapımı tonik, ev yapımı serum, ev yapımı krem derken tabii ki direk gözümüze temas eden makyaj temizleyicinin de evde yapılması mümkün. Ve de oldukça pratik ve hesaplı ?

Ev yapımı göz makyajı temizleyicisi yapılışı :

Eğer küçük çocuğunuz varsa evde göz yakmayan şampuan ve bebe yağınız da var demektir. Ve sıfır maliyetle bu tarifi hazırlayabilirsiniz.

Tarif oldukça basit:

  • 2 fincan kaynatılıp soğutulmuş suya
  • 2 yemek kaşığı bebe yağı ( ya da hindistan cevizi yağı, ya da sızma zeytinyağı) ve
  • iki sıkım göz yakmayan bebe şampuanını karıştırın.

Ve karışımı bir şişeye veya kavanoza alın… Ev yapımı göz makyaj temizleyicimiz hazır..

Bu karışımı pamuğa dökerek gönül rahatlığıyla göz makyajınızı hatta su geçirmeyen rimeli bile temizleyebilirsiniz. Kullanmadan önce karışımı hafifçe çalkalayın. Güzel koksun istiyorsanız hindistan cevizi yağı tavsiyemdir. Ama zeytinyağı hatta ayçiçek yağı bile güzel koku haricinde aynı görevi görecektir emin olun.

Eğer isterseniz karışımı cam bir kavanoza alıp içine bol miktarda pamuk disk doldurun ve kavanozu kapatın. Temizleyiciyi emen pamuk diskler kullanıma hazır emrinize amade ?

Açıkçası ben bu temizleyicinin maliyetini hesaplamakta zorlandım. Ama kullanırken hiç zorlanmıyorum.

Kesinlikle tavsiye ederim, deneyin ♻️

Sevgiyle kalın..

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu