HYALURONİK ASİT İÇEREN ANTI-AGING BESİNLER

HYALURONİK ASİT İÇEREN ANTI-AGING BESİNLER

Hyaluronik Asit içeren Anti-Aging Besinler : Ev Yapımı Güzellik Sırları kategorisinin bu kadar çok okunuyor olmasının bir anlamı olmalı… Belli ki hepimiz yaşlanmaktan korkuyoruz. En başta ben ne yalan söyleyeyim. Zaten bu blogun oluşmasındaki amaç da buydu. Kendim denediğim ve netice aldığım tarifleri paylaşmak. Sizlerden de bu kadar güzel geri dönüşler olması beni çok motive ediyor gerçekten. Hele ki doğum günümün yaklaştığı bu günlerde, “yaşını hiç göstermiyorsun” cümlesi, en karanlık günümü bile yaza çeviriyor.

Yakınlarda paylaştığım Ev Yapımı Doğal Botox tarifimde Hyaluronik Asitten ve cilt için öneminden bahsetmiştim. Tarifte tozunu kullanıyoruz ve serum olarak direkt yüzümüze uyguluyoruz. Şimdi de biraz hangi besinlerde olduğundan bahsetmek istiyorum. Malum yaşlanma etkilerini azaltmak için sadece dışarıdan değil içeriden de destek şart.

Hyaluronik Asit içeren Anti-Aging Besinler

Hyaluronik Asit içeren Anti-Aging Besinler :

Yaşayan her canlı organizma gibi biz insanoğlunun da vücudunda belli bir oranda hyaluronik asit mevcut. Vücudumuz yaşlandıkça bu oran gittikçe azalıyor. Bu azalma en çok hafıza, eklem ve gözlerde zayıflama olarak kendini gösteriyor. Ve tabii kaz ayakları, mimik çizgileri, vs. olarak? Anti-Aging yani geriye yaşlanmada beslenmenin önemini bilmeyen yoktur sanıyorum. Hyaluronik asit içeren besinler, gerçek anlamda anti-aging besinler kısacası.

Somon Balığı ve Tavuk Derisi

Hyaluronik Asit içeren Anti-Aging Besinler | Somon Balığı ve Tavuk Derisi

Somon Balığı:

Listenin en başında Somon balığı var ki ben çok severim, çok da yerim. Fırın, tava, ızgara hiç fark etmez. Haftada en az 1 kere yemek gerekiyor. Dikkat edin en az dedim, 2 hatta 3 olursa tam süper olur tabii. İkinci olarak size çok şaşırtıcı gelecek belki ama tavuk derisi. Ben de ilk öğrendiğimde çok şaşırmıştım?. Kilo yapar diye yemediğimiz hatta yüzüne bakmadığımız tavuk derisi, hyaluronik zenginiymiş meğerse?. Muhakkak ki gerçek tavuk olması lazım. Organik, gezen tavuk yani…

Hyaluronik asit zengini Patates:

Listenin devamında patates var. Kızartma olmasın mümkünse ?. Zaten bizlerin mutfağında patates çok kullanılır. O bakımdan şanslıyız. Kabak çekirdeği de hyaluronik zenginlerindenmiş. Ben pek sevmem ama kalori değeri de düşük olduğundan sevenler çok şanslı… Ve baklagiller… Aklınıza ne gelirse. Fasulyenin her çeşidi; meksika fasulyesi, maş fasulyesi, bizim yerli kuru fasulyemiz, soya fasulyesi, barbunya, bakla, nohut… Bunları yerken bir yandan da gençleştiğimi hiç aklımdan çıkarmayacağım artık..

Hyaluronik Asit içeren Anti-Aging Besinler Muz ve Kırmızı Meyveler:

Ve son olarak da başta muz ve kırmızılar (çilek, ahududu, karadut, vs. gibi)  olmak üzere tüm meyveler. Son dediğime bakmayın. Mutlaka burada adı geçmeyen bir çok besin vardır. Ben sadece en yüksek oranda Hyaluronik asit içerenlerden bahsetmeye çalıştım.

Sonuç olarak:

Yazının başında da dediğim gibi: Sadece dıştan değil içten de takviye gerekiyor cildimize. Mutlaka sizin de bu listede benim gibi az sevdiğiniz ya da çok sevdiğiniz besinler vardır. Ama bundan sonra hepsine daha farklı bir gözle bakacağınızdan eminim.

Sevgiyle kalın🍀

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu