Aloe Vera Jel İle Ev Yapımı Saç Maskesi | Onarıcı

Aloe Vera Jel İle Ev Yapımı Saç Maskesi | Onarıcı

Aloe Vera Jel ile Ev Yapımı Saç Maskesi : Kumral olmama rağmen sarı saçı çok seviyorum?. Doğal halime dönme teşebbüslerimin hiç biri 1 aydan uzun sürmedi. Yine döndüm dolaştım ve sarışın oldum. Bunun sonucu olarak da sürekli boyanan saçlar, özellikle renk açıcı uygulanmışsa zamanla cansızlaşıyor. Yanlış şampuan seçimi, yanlış tarama, deniz, havuz derken saçlarımın eski halini hatırlayıp hatırlayıp iç çeker oldum. Bir zamanlar benim de pırıl pırıl parlayan, sağlıklı, canlı ve gür saçlarım vardı ..

Aloe Vera Jel ile Ev Yapımı Saç Maskesi

Aloe Vera Jel ile Ev Yapımı Saç Maskesi

Daha güçlü ve parlak saçlar için çeşitli yağ karışımları, hazır maskeler ve serumlar denedim. Hepsinin kendine göre faydası var, inkar edilemez… Ama son dönemde aloe vera jelin mucizelerinden o kadar sık bahsedilir oldu ki, bu doğal jelin saç için de bir faydası vardır muhakkak diye biraz araştırma yaptım. Ve tabii ki de varmış ?. Her zaman kullandığım saç bakım karışımının içine 2 yemek kaşığı kadar aloe vera jel eklemeye karar verdim. Sonucunu uzun uzun anlatmaya gerek yok. Şu kadarını söyleyebilirim: Mutlaka denemelisiniz ? Hele ki tatil sezonunun açıldığı ve saçların en çok yıprandığı bu dönemde.

Aloe Vera Jel ile Ev Yapımı Saç Maskesi Malzemeler:

  • 1 su bardağı su
  • 2 yemek kaşığı kuru ısırgan yaprağı
  • 2 yemek kaşığı kuru atkuyruğu yaprağı
  • 2 yemek kaşığı doğal aloe vera jel
  • 2 yemek kaşığı adaçayı
  • 10 damla esansiyel biberiye yağı
  • 10 damla esansiyel lavanta yağı

Kuru Isırgan Yaprağı

Hazırlanışı ve Kullanımı :

Isırgan, atkuyruğu ve adaçayını kaynar su ile 10 dakika demleyin. Soğuduktan sonra boş bir sprey şişesine alın, aloe vera jel ve esansiyel yağları ekleyin. İyice çalkalayın. Günde 1 kere saç diplerinizden uçlarına kadar saçlarınıza bu karışımdan sıkın ve saça iyice yedirin. Hatta saç diplerinize parmaklarla masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırırsanız daha çabuk etki etmesine yardımı olur. Ben gece yatmadan önce kullanıyorum sanki daha faydalı olacak gibi geliyor bana.

Aloe Vera Jel

Ben her gece uğraşamam diyorsanız eğer, kullandığınız su miktarını yarı yarıya azaltıp jel miktarını 3 yemek kaşığı yaparsanız daha koyu kıvamlı bir karışım elde edersiniz. Bu yoğun karışımı 3 günde bir maske gibi kullanmak yeterli olacaktır.

Bu karışım cansız saçları gözle görülür bir biçimde güçlendiriyor ve saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlıyor. Eğer evinizde aloe vera bitkisi varsa , yaprağından kendiniz elde edeceğiniz jel ile hazırlamanızı öneririm.

Sevgiyle kalın

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu