C Vitaminli Yüz Maskesi | Toparlayıcı ve Cilt Tonu Dengeleyici

C Vitaminli Yüz Maskesi

C Vitaminli Yüz Maskesi | Toparlayıcı ve Cilt Tonu Dengeleyici

C Vitaminli Yüz Maskesi: ​​Uzmanlara göre cildimiz doğal olarak çok az asidik  ve sağlıklı bir elastikiyet için düşük pH değeri olan cilt bakım ürünlerine ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden cilde ihtiyacı olan vitamin ve minerali verirken belli bir denge sağlamak gerekiyor. Bu nedenle C vitaminli yüz maskesini hazırlarken, cilt destekleyici bir bileşen olan balla birleştirmeniz  etkisini oldukça arttıracaktır. Ayrıca organik kahverengi şeker eklerseniz de  maskenin ilk aşaması olan cildi pürüzsüzleştirmek için peeling görevi görür. Sivilceli ciltler için de bir damla lavanta yağı eklemek anti bakteriyel özelliği açısından çok önemli.

C Vitaminli Yüz Maskesi

C Vitaminli Yüz Maskesi

C Vitaminli Yüz Maskesi Malzemeler :

  • 1 tatlı kaşığı organik bal
  • 1/2 tatlı kaşığı organik kahverengi şeker
  • 1/2 çay kaşığı C vitamini tozu veya taze sıkılmış limon suyu
  • 1 -2 damla kaliteli lavanta esansiyel yağı

Hazırlanışı :

Tüm malzemeleri porselen ya da cam bir kapta karıştırın. Dairesel hareketlerle 1-2 dakika boyunca yüzünüze masaj yaparak yedirin. 5 dakika ila 45 dakika arası yüzünüzde bekletin. Ilık su ile durulayın. Ev yapımı limon yağlı tonik ile tamamlayın.

Cildin kötü yağdan arınması ve asidik dengesinin sağlanması için gerektiği kadar (en az haftada 1 kere) tekrarlayın. Eğer dilerseniz bu uygulamadan sonra bir damla C vitamini serumunu yüze yedirmek özellikle lekeli ciltler için tamamlayıcı olacaktır. Bu maske özellikle sivilceli ve leke sorunu olan cilt tipleri için yararlı olabilir. Bal doğal olarak anti-bakteriyeldir ve sivilcenin azalmasına yardımcı olur. C vitamini, yüzün pH değerini dengeler, sarkma ve ince çizgiler için de muazzam bir toparlayıcı görevi görür. Lavanta ise anti-inflamatuardır ve sivilceli ciltler için sıklıkla önerilir.

Not: Limon suyu yerine C vitamini tozu kullanırsanız, bu maskeyi uzun süre kapalı bir kapta muhafaza ederek tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Eğer C vitaminli yüz maskesini denerseniz ya da sizin de bu tarz bir tarifiniz varsa lütfen yorum bırakın.

Sevgiyle kalın 🍀

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu