BeeBeauty Göz Kremi – Bunu Denedim

BeeBeauty Göz Kremi – Bunu Denedim

BeeBeauty Göz Kremi : Yıllarca kozmetiğe harcanan tonla para ve beraberinde gelen problemler sonrası çok uzun zamandır -belki 10 yıldır- doğala olan aşkım zirvede. Mümkün olduğunca evde kendim hazırladığım karışımları kullanmayı tercih ediyorum cildimde. Faydasını da çokça görüyorum. Ama hani olur ya bazen sıkılırsınız ya da ne bileyim yeni ve kolay bir şeyler deneme isteği oluşur içinizde. Yani kısaca şeytan dürter. Dönem dönem benim de öyle anlarım oluyor. Seyahate giderken malzemeleri yanımda taşımak düşüncesi ya da yoğunluktan dolayı kolaya kaçma arzusu ya da merak… Bu gibi anlarıma denk gelip de satın aldığım ürünlerle ilgili fikirlerimi paylaşmak istiyorum bu başlıkta kısaca. Şunu da belirteyim, hiç bir marka ile iş birliğim yok. Yaptığım ve yapacağım tüm övgü ve yergiler özgür iradem çerçevesinde.

Uzun zamandır hem göz çevremde hem de yüzümde gerçek sızma zeytinyağı tortusu kullanıyorum nemlendirici olarak. Ancak havaların ısınması ile beraber biraz ara vermek istedim. Sıcak havada, özellikle akşamları o yağlı his pek hoşuma gitmemeye başladı. Ben de içeriği doğal olan bir göz çevresi kremi arayışına girdim.

Geçtiğimiz günlerde instagramda kısaca bahsetmiştim. Gratisteki yaz indiriminin büyüsüne kapılarak beebeauty göz kremi satın aldım. Yanlış hatırlamıyorsam %40 indirim ile 17 TL’ye.

BeeBeauty Göz Kremi

BeeBeauty Göz Kremi

Krem Gratis’in kendi ürünü. Fiyat ise oldukça makul. İçeriğe gelince, resimden de görebileceğiniz gibi zengin ve doğal gibi geldi bana. Zaten benim göz kreminden beklentim sadece nemlendirmesi olduğundan antiaging oluşuna pek takılmadım açıkçası. Ayrıca içerik kısmında da kocaman harflerle “BİTKİ ÖZLÜDÜR, TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN UYGUNDUR” yazdığından ve Gratise de güvendiğimden hemen satın aldım. Satın alırken de fiyatına göre performans olarak sadece nemlendirsin yeter diye geçirdim içimden.

Gözlerimin BeeBeauty Göz Kremi İle İmtihanı:

Akşam ilk kullanım sırasında göz altlarımda ciddi bir yanma hissettim. Uzun süredir hazır bir ürün kullanmadığım için cildim reaksiyon veriyor diye düşündüm. Ancak bu yanma sonraki 3-4 kullanımda da devam etti. 3. günün sabahıydı yanılmıyorsam, sabah aynaya baktığımda gözlerime inanamadım. Hayatımda ilk defa göz altı torbalarım olmuştu. İnanılır gibi değildi. Aman Allah’ım sanki kabus görüyordum. Anında kullanmayı bıraktım tabi ama nasıl bir hayal kırıklığı oldu anlatamam.

1 haftayı geçti tekrar zeytinyağı tortusuna döndüm. Çok şükür göz altlarım düzeldi. Aşırı sıcak kaynaklı uykusuzluğun izlerini saymazsak tabii. Ya ürünün son kullanma tarihi yaklaşmıştı (indirim için makul bir neden bence) ya da benim cildim doğal olana o kadar alıştı ki alternatif kabul etmiyor. Bu da akla içerik konusunda acaba ne kadar dürüstler sorusunu getiriyor. Sanırım uzun bir süre göz kremi olarak hazır bir ürün deneyemeyeceğim. Bu travmayı atlatmam biraz vakit alacak gibi.

Bu marka ile ilgili sizin de yaşadığınız olumlu olumsuz tecrübeleriniz varsa bu yazının altında yorum olarak paylaşın lütfen. Aklıma gelmişken, eğer siz de göz altı sorunları yaşıyorsanız bir kaç doğal çözüm önerisi bulabileceğiniz bu yazıma da bakmanızı tavsiye ederim.

Ve sevgiyle kalın, çünkü sevgi güzelleştirir..

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu