Saç Botoksu Nedir? Nerelerde Uygulanır?

Saç Botoksu Nedir? Nerelerde Uygulanır?

Botoksun kullanıldığı genel alanlar dışında pek de alışık olmadığımız bir ifade şekli saç botoksu. Özellikle son yıllarda fazlaca karşımıza çıkıyor. Aşırı işlem görmüş saçlara sahip biri olarak benim de aklımda yer etti tabi bir süre sonra. Sarı saçı sevmemin bir hediyesi olarak yoluk yoluk görünen, uçları aşırı kuru, tamamen doğal ışıltısını kaybetmiş saçlara sahibim maalesef. Ya da sahiptim desek daha doğru olacak sanırım 🙂

Bir süre önce Nashi Saç Bakım firmasının düzenlediği saç botoksu etkinliğine katılma şansım oldu. Her ne kadar doğal ürünlerden yana olsam da çok merak ettiğim için denemek istedim açıkçası. İyi ki de denemişim dediğim saç botoksu ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum sizlerle.

Saç Botoksu Nedir?

Bilinmesi gereken çok önemli bir detay var: Saç botoksu kesinlikle brezilya fönü değil. Keratin yüklemesi mantığıyla bakarsak benzerlikler var. Ama biliyorsunuz saçları düzleştirmek için yapılan ve işlem sırasında saçlarımızın yüksek ısıya maruz bırakıldığı bir uygulama brezilya fönü. Ve kuaförler tarafından uygulama sırasında malesef saç botoksu diye de adlandırılıyormuş. Saç botoksu uygulamasında saça ısı verilmediği gibi bilhassa ilk 24 saat saçınızı yüksek ısıdan korumanız gerektiği söyleniyor.

Saç Botoksu Nedir

Öncelikle işlemi yaptıracağınız kuaförü çok dikkatli seçmeniz gerekiyor. Çünkü biraz pahalı ve zahmetli bir işlem ama profesyonel ellerde sonucu muhteşem. Bir de kuaförünüzün işlemi hangi ürünle uyguladığı önemli. Her ürün botoks değil! Bunu sakın unutmayın. Benim katıldığım etkinlik Nashi tarafından düzenlenmişti ve doğal olarak işlem Nashi Argan ürünleriyle yapıldı. Amaç saçın kaybettiği nemi yeniden kazandırmak, doğal yapısını güçlendirmek ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak.

İşlem 3 aşamalı. Saç önce uygulamanın birinci aşaması olan şampuanla yıkanıyor. 2. aşamada saça boyar gibi fırça ile yoğun bir kür sürülüyor ve en az 20 dakika saçta bekletiliyor. 3. aşamada ise saç yeniden yıkanıyor ve bu sefer de farklı bir kür uygulanıyor. Durulama sonrasında ise çok düşük ısıda saçlar çok hafif kurutuluyor.

İşlem

Benim saçlarım artık ne kadar vahim durumdaysa her iki kürde de ortalama 40 dk. kadar bekletildim ? Fakat beklediğim her bir dakikaya değdi diyebilirim. Bir kere benim saçımda kullanılan ürünün kokusu çok güzeldi. İnanır mısınız defalarca yıkamama rağmen kokusu günlerce saçımdan çıkmadı. Ayrıca saçımdaki o yoluk yoluk sağlıksız görünüm %70 oranında düzeldi. Çok daha kolay taranır oldu.

Eğer doğru adresi bulursanız tavsiye edebileceğim bir uygulama saç botoksu. Kesinlikle faydasını görürsünüz.

6 ayda bir düzenli yaptırdığınızda ve destek saç bakım ürünlerini kullandığınızda benim gibi iyi ki yaptırdım diyeceğinizden eminim. Sonuçta saç önemli.

Sevgiyle kalın…

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu