Sararan Tırnakları Beyazlatmak İçin 5 Etkili Yöntem

Sararan Tırnakları Beyazlatmak İçin 5 Etkili Yöntem

Ojeden Sararan Tırnakları Beyazlatmak İçin 5 Etkili Yöntem: Oje sürmeyi sevenlerden misiniz? Sürekli oje sürmenin de yan etkileri var maalesef. Aşırı derecede oje kullanımına bağlı olarak tırnaklarımız ciddi derecede sararabiliyor.  Haliyle sarı tırnaklarla ojesiz duramıyoruz daha sık oje sürüyoruz. Ama arada tırnakları da dinlendirmek ve hava almalarını sağlamak gerekiyor. Tırnaklarınızın taze, temiz, beyaz ve sağlıklı görünmesini sağlamak için evde uygulanabilecek 5 basit fakat etkili yöntem var.

Sararan Tırnakları Beyazlatmak İçin 5 Etkili Yöntem

Sararan Tırnakları Beyazlatmak İçin 5 Etkili Yöntem

Sararan Tırnakları Beyazlatmak İçin 5 Etkili Yöntem:

1. Limon Suyu:

Tırnakları beyazlatmak için en kolay ev yapımı yöntem parmaklarınızı limon suyuna batırmaktır. Minik bir kabın içine iki limon sıkın, tırnaklarınızı yaklaşık 10 dakika kadar limon suyunda bekletin. Ellerinizi ılık suyla durulayın, daha sonra el / tırnak kremi uygulayın.

TIRNAK3

2. Karbonat:

Karbonat sayısız yararları ile bilinir. Tırnaklarınızı  doğal olarak beyazlatmak için iki çay kaşığı karbonat ya da kabartma tozunu 2 çay kaşığı ılık su ile karıştırın ve tırnaklarınızın üzerine macun gibi yayın. 5 dakika kadar bekletin ve sonra yıkayın.

3. Diş macunu:

Bir başka harika yol ise parmak uçlarınızı ve tırnaklarınızı hafifçe diş macunu ve yumuşak bir diş fırçası ile ovalamaktır. Tırnaklarınızı düzgün bir şekilde beyazlatmak için diş macununu 3 dakika bekletin, daha sonra ılık su ile durulayın.

 

4. Beyaz Sirke:

Ayrıca beyaz sirke kullanarak da tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz. Küçük bir bardak suya 1 çorba kaşığı  beyaz sirke ekleyin , tırnaklarınızı 5 dakika boyunca bu karışımın içinde bekletin. Tırnak uçlarınızın nasıl  beyazladığına inanamayacaksınız. Nemlendirmek için el ve tırnak kremi kullanmayı unutmayın.

Tırnak

5. Sabun ve Su:

Söylemeye gerek yok, tırnakları sabun ve su ile fırçalayarak temizlemek, tırnakları beyazlatmanın en yaygın yollarından biridir. En iyi sonucu elde etmek için, her gün tırnaklarınızı nazikçe sabunla köpürterek fırçalayın.

Son söz: Her ne kadar oje sürmeyi sevsek de en azından haftada iki gün tırnakların hava almasını sağlamakta fayda var. Oje sürmediğiniz zamanlarda çeşitli sürülebilir, cila formunda besleyici jellerden ve tırnak güçlendiricilerden faydalanabilirsiniz.

Sevgiyle kalın 💕

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu