Balwax Gıda Saklama Örtüsü Nedir Nereden Alınır?

Balwax Gıda Saklama Örtüsü Nedir Nereden Alınır?

Geçen günlerde harika bir ürünle tanıştım, adı balwax gıda saklama örtüsü. Instagramda tesadüfen denk geldim hesaplarına ve tanıttıkları ürün çok ilgimi çekti. Şimdi diyeceksiniz ki nedir bu balwax gıda saklama örtüsü ? Ne işe yarar, kimlerin aklından çıkmış bu şahane fikir?

Balwax Gıda Saklama Örtüsü Nedir?

Balwax mutfakta kullanmaya alışkın olduğumuz alüminyum folyo, streç film ve plastik saklama kaplarına alternatif hatta bana göre kesinlikle onları tahtından edecek doğal balmumu emdirilmiş saklama bezleri. Fikrin ülkemizdeki yaratıcı ve üreticileri olan  Nurdan Hanım ve Mümüne Hanım sayesinde deneme fırsatı da buldum bu harika bezleri.

Balwax

Önce hikayelerini kendi ağızlarından dinleyelim;

Balwax fikri nasıl oluştu! Hikayemizi dinlemek ister misiniz? Önce kendimizi tanıtalım size; biz aynı apartmanda oturan iki arkadaşız. Ben Nurdan Koral ve arkadaşım Mümüne Koyu, uzun yıllara dayanan bir dostluk. Aynı kafa yapısına sahip yıllarını sanata vermiş sanatla ilgili birçok eğitim ve sergilere katılmış, çevreye duyarlı, doğayı korumak ve yaşam alanlarımızı daha yaşanılır hale getirmek için her bireyin sorumlu olması gerektiğine inanıyoruz. Bununla ilgili ne yapabiliriz düşüncesiyle bir arayışa girdik.
Avustralya ve Yeni Zelanda’da çok yaygın kullanılan ancak henüz ülkemizde tanınmayan %100 pamuklu kumaşa bal mumu emdirilerek hazırlanan tamamen doğal, atık olmayan, sürdürülebilir, çevre dostu bir ürünle karşılaştık ve kullanmaya başladık. Amacımıza uygun süper bir üründü. Artık alüminyum yaprak ve plastik kaplama ürünlerinden vazgeçtik. Gıdalarımızı daha iyi koruyor hem sağlıklı bir ürün kullanmış olup hem de atık olmadığı için çevreyi de korumuş oluyoruz.
Veeee işte bu diyerek sizlerle paylaşmak istedik. Öncelikle nasıl üretebiliriz diye araştırmalara başladık ve uzun denemelerle sonuca ulaştık.
Görsellikle işlevselliği birleştirerek içimizi açan, renkli, cicili bicili kumaşlarla sizlerin beğenisine sunuyoruz. Diyoruz ki BALWAX’ı mutlaka deneyin. Böylelikle gıdalarınızı daha uzun, daha taze ve daha sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz ayrıca tekrar tekrar kullanıldığı için hem kesenize hem de çevreye katkınız olacaktır.

Harika bir fikir değil mi? Plastiğin tüm zararlı bileşenlerinden uzak mis gibi bir saklama örtüsü… Ayrıca çevre dostu, sürdürülebilir. Yıka yıka kullan yani.

Kullanım alanlarını ve kullanma talimatını merak ettiyseniz görsellerdeki etikete bakabilirsiniz.

Balwax Gıda Saklama Örtüsü Nereden Alınır?

Ürünün mağazalarda satışı yok henüz. Eğer ilginizi çektiyse ve denemek isterseniz buraya tıklayarak balwaxın resmi instagram hesabına ulaşabilirsiniz. Şu an için satışı instagramdan sayfalarından gerçekleştiriyorlar. Tekrar tekrar kullanılabilinen bir ürün olduğu için de fiyatı gayet makul bence. Ve inanıyorum ki bir süre sonra bu faydalı ürünü market raflarında da göreceğiz.

Son Not: Reklam değil memnuniyet tavsiyesidir.

Sevgiyle kalın, doğal kalın 💕♻️

 

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu