Ev Yapımı Şeker Peelingi | Arındırıcı Nemlendirici

Ev Yapımı Şeker Peelingi | Arındırıcı Nemlendirici

Ev yapımı şeker peelingi : Kozmetik marketlerde satılan şeker peelingi ürünlerini biliyorsunuzdur,  gerçekten pahalı ürünler ve raf ömrünü uzatmak için adını bile okuyamadığımız çeşit çeşit koruyucular içeriyorlar. Tabiki diğer tüm güzellik tariflerinde olduğu gibi şeker peelingini de evde yapmak mümkün ve inanılmaz derecede ucuza mal oluyor. Gerçekten cildi ciddi anlamda nemlendirip esneklik kazandırıyor. Ancak netten şöyle bir araştırdığımda sayısız şeker peelingi tarifi buldum. Bunlardan bazıları pek mantık dahilinde değildi tabii. Yıllardır evde kendi güzellik tariflerini uygulayan biri olarak, tarifi okuyunca az çok mantıklı ya da doğru olup olmadığını anlıyorsunuz. İlk günden beri beni takip edenler de eminim bu seviyeye gelmişlerdir artık. Bu tariflerden en doğru içeriğe sahip olduğunu düşündüğüm bir kaç tanesini evde yapmaya karar verdim. Bir kaç uygulamadan sonra da tarifleri geliştirdim, biraz kendi yorumumu kattım sizin anlayacağınız…

Şeker peelingi yüzünüzde, vücudunuzda özellikle ayaklarınızda çok rahat kullanabilirsiniz. Cildin ölü hücrelerden arınmasını ve nemlenmesini sağlıyor. Basit, pratik ve hesaplı bir yöntemle şahane bir bakım, daha ne olsun..

Cildimizin sağlıklı kalması için özel ilgiye ihtiyacı var. Ev yapımı güzellik tariflerine geçiş yapmak demek favoriniz olan bir çok güzel ürünü de geride bırakmak demek. Bunu mutlaka göz önünde bulundurun. Ama merak etmeyin, ev yapımı güzellik tarifleri kategorisinde vermiş olduğum bütün tarifleri sırayla takip ettiğiniz zaman hem gerçekten pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız, hem cebinizi rahat edecek hem de siz içerisinde neler olduğunu bildiğiniz sağlıklı ürünler kullanacaksınız. Eğer ev yapımı güzellik tariflerine yeni başladıysanız ve kendi güzellik bakım ürünlerinizi evde yeni yeni üretiyorsanız, mutlaka bu şeker peelingi tariflerini uygulamanızı tavsiye ederim.

Yeri gelmişken, ev yapımı limon yağlı tonik, ev yapımı onarıcı çok amaçlı krem, ev yapımı doğal botoks ve bunlar gibi birçok doğal ev yapımı güzellik tarifini buraya tıklayarak bulabilirsiniz fakat bütün bunların en başında bu şeker peelingini uygulamanız cildinizi bu tarifleri kullanmaya hazır hale getirecektir. Cildiniz bütün ölü hücrelerden arınacak, esnekliğini yeniden kazanacak ve tertemiz hale gelecektir.

Giriş kısmı bu sefer biraz uzun oldu farkındayım artık tariflere geçelim mi?

 

Ev yapımı şeker peelingi tarifi:

  • Yarım fincan toz şeker, beyaz ya da kahverengi fark etmez tercihen organik
  • Yarım fincan zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı
  • Birkaç damla esansiyel yağ,  hangisinin kokusu hoşunuza gidiyorsa onu kullanabilirsiniz tercihinize bağlı
  • Orta boy geniş ağızlı kavanoz

Ev Yapımı Şeker Peelingi Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bütün malzemeleri karıştırın ve hava almayacak şekilde bir kavanoza koyun. Duş sırasında 1 çorba kaşığı ya da ihtiyacınız olduğu kadar kullanabilirsiniz. Bütün cildinizi bu karışımla ovun ve daha sonra durulayın. Cildinizde ipeksi bir his bırakacak…  Cildiniz bütün ölü hücrelerden temizlenecek ve nemlenerek yeniden esneklik kazanacak.

Kullanım sıklığınızı cildinizin ihtiyacına göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Benim için ideal olan haftada 2 kullanım. Birkaç kullanımdan sonra kendi rutininiz oluşacaktır. Kavanoza aldığınız karışımın oda sıcaklığında saklama süresi ortala iki ay ancak su almamasına özen gösterin.

Sevgiyle kalın,

Berna Yenigün

Berna Yenigün
[email protected]

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Yöneticisi, BordoRuj.com Kurucusu