Karma Nedir? Karma ve Spritüel Astrolojinin Hayatımıza Etkileri

Karma Nedir?

Karma Nedir? Karma ve Spritüel Astrolojinin Hayatımıza Etkileri

Karma nedir? Merhabalar, ben Karma ve Spritüel Astrolog Burçin Sayın. Bugünden itibaren BordoRuj okurlarıyla yani sizlerle birlikte Karma Astrolojinin en derinliklerine girip, ruhun varoluş sebeplerini, gökyüzü gezegen transitlerinin bizlere tezahürünü, bazen hayatlarınıza dokunacak sürpriz reçetelerle kalemim yettiğince sizlerle paylaşacağım.

KARMA NEDİR?

Karma, herkesin bildiği üzere en basit haliyle etki-tepki mekanizmasıdır. Ne ekerseniz onu biçersiniz sözünü hatırlatır. Eylemlerimizin karşılığında farklı sonuçlar beklemek Karma Yasalarına aykırıdır. Unutmayın evrenin matematiğini asla kandıramayız. Tüm eylemlerimizden bizler sorumluyuz. Dolayısıyla tüm eylemlerimizin karşılığı, verdiğimiz tepkilerle aynı doğrultuda olacaktır.

Karma Astroloji geçmiş deneyimlerimizi, eylemlerimizi ve bunun sonucunda alacağımız tüm cevapları içinde barındıran ve bunun yanında bugünkü kişiliğimizi, yarınlarımızı gösteren matematik tabanlı bir ilimdir. İnsan tekâmül eden kolektif bir varlıktır. Bu yüzden deneyim alanları vardır. Bu deneyim alanlarını, bu hayat yolculuğunda karşımıza çıkacak sınavları Karma Astroloji teknikleriyle rahatlıkla çözümleriz.

“Karma”, kelime anlamıyla eylem demektir. Bizlere bahşedilen akıl, tüm eylemlerimizin bizim irademiz kontrolünde olduğunu hatırlatır. Bu sebeple yaşadığımız iyi ve kötü deneyimler bizlerin eylemlerinin sonucudur. “Kaderimiz böyleymiş” demek yerine ben bunu neden yaşadım? Öğrenmem gereken ne? Diye sorgulamak akıl ve iradesi olan insanın en önemli görevidir.

NEDEN KARMA ve SPRİTÜEL ASTROLOJİ?

Karma ve spritüel astroloji

Karma ve Spritüel Astrolojiyi diğer Astroloji ekollerinden ayıran en önemli özellik insan ruhunu derinlemesine incelemesidir.

Nereden geldik ve nereye gidiyoruz? Sorusunun cevabını net olarak vermektedir. Burada Karma ve Dharma kelimeleri karşımıza çıkar. Geçmiş deneyimlerimizin sonuçları karma, hayatın amacı ve doğruluk yasası dharma ile açıklanır. Anne karnından çıkıp kordon bağımızın kesildiği ve ilk nefes aldığımız anın gökyüzü gezegen transiti kaderimizi çok net gösterir.

  • Biz kimiz?
  • Var oluşumuzun amacı ne?
  • Ne deneyimlemeye geldik?
  • İrade ve aklımızla hayatımızı ne doğrultuda yönetebiliriz?

İşte tüm bu soruların cevapları kişiye özel doğum haritalarında, Karma ve Spritüel Astroloji teknikleriyle net bir şekilde açıklanır.

Karma Nedir: Her ruhun dünyaya geliş amacı KA-BA-RA’dan geçer

Karma nedir: Ka-Ba-Ra

Her ruhun dünyaya geliş amacı KA-BA-RA’dan geçer. KA-BA-RA insan varlığını oluşturan 3 ana parçadır. KA; et beden, BA; şuur, ruh ve RA; yüksek benliğimizdir.

BAKARA suresinde de bu kelime köklerinin geçtiğini görüyor olmamız tesadüf değildir.

Et bedenle buluşan ruhun deneyim alanı dünyaya geldiğinde başlar yolculuğu. Amaç kendini bulmak, samsara dediğimiz kısır döngüden çıkıp ulaşabileceği en üst benliğe yani İnsan-ı Kamile ulaşmasıdır.

“Gökyüzünde ne varsa, Yeryüzünde de o vardır”

Hermes

Gökyüzü ve yeryüzü birbiriyle bağlantılıdır. Dolayısıyla insanın doğduğu anın gökyüzü gezegen transitinin yeryüzüne tezahürü tüm gezegenlerin fonksiyonlarının yansımasıyla gözler önüne serilir.

Karma ve ying yang

Karma öğretmenleri Satürn ve Jüpiter bizlere “ying ve yang kuramının” anlamını açıklar. Dualiteyi anlamlandırmamız ve bu dengeye ulaşabilmemiz için sınavlar ve öğretiler getirirler.

Halkalı gezegen Satürn’ün sınavları oldukça ağırdır. İnsanı-ı Kâmil olmak kristalize olmak, saflaşmak demektir.

Jüpiter ise şansın gezegeni olarak anılsa da bizleri etik ve ahlaki değerlerimiz (Artha Yasası) ile sınar.

Bu doğrultuda insanın 3 öğrenme şekli vardır.

Mathesis: Bildiğimiz örgün eğitim şeklidir. Tüme varım sistemidir.

Pathesis: Bilgiyi acı ve ızdırapla öğrenme şeklidir. Izdırap ile öğrenilen bilgi asla unutulamaz. Özetle ruhun ızdırap ile olgunlaşması o saflık haline ulaşmasıdır.

Gnosis: Usta birinin bildiklerini sizin auranıza aktarmasıdır. Yani el vermek gibi düşünebilirsiniz. Bilgiyi alacak kişinin belli bir farkındalık seviyesinde olması esastır.

Hayat büyük öğretilerle dolu, bu tekâmül yolculuğunda herkesin yüksek farkındalığa ulaşması dileklerimle…

Sevgilerimle,

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın

Burçin Sayın
[email protected]

Uzman Karma Astrolog & Simyacı