30 Kasım ay tutulması

30 Kasım Ay Tutulması | Dürüstlük Sınavı Başlıyor!

30 Kasım ay tutulması: 30 Kasım’da İstanbul için öğle saatlerinde, İkizler Burcunun 8 derecesinde parçalı bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Ülkemizden gözlemlenmeyecek bu Ay Tutulması; ‘’Ne kadar dürüst olduğumuzu sorgulayacak’’. İşine, ilişkisine, ailesine karşı dürüst olmayanlar kaybedecek. Kraliyet Yıldızları olan Aldebaran-Antares hattında gerçekleşecek Ay tutulmasını gelin birlikte detaylı inceleyelim.

Öncelikle Ay Tutulmaları, Ay’ın Dolunay fazında gerçekleşir. Ay dolunay fazında adeta Güneş’e kafa tutar. Güneş’ten aldığı kaynağı Dünya’ya aktarır. Ay, projeksiyon görevi yaparak geçmiş yapıları gözler önüne getirir. Ay Tutulmaları temel anlamda sonlanma ve tamamlanma temalarını içinde barındırır.

Kalpler Tutuluyor… Dürüstlük Sınavı Başlıyor!

Boğanın Gözünden, Akrebin Kalbine…

Aldebaran ve Antares, kraliyet yıldızları, Cennetin Bekçileri, Yön yıldızları, 4 Baş Melek ve  Mahşerin 4 Atlısından ikisidir. Aldebaran; kuzeyin gözcüsü Baş Melek Mikail’dir. Arapça ismi El-deberan olup takip eden gözcü anlamına gelir. İkizler burcunda bulunan Aldebaran, aslında kızgın boğanın gözünü temsil eder. Yaptığınız her işte sizi gözler ve dürüst olmanızı bekler. Dürüstlüğün karşılığında tahmin edilemeyecek kadar büyük ödüller verir. Ancak dürüstlükten vazgeçilirse, karşısında olan Antares’e yani Azrail’e havale eder ve cezası çok ağır olur. Baş Melek Mikail doğa olaylarından sorumludur. Aldebaran (Mikail) üzerinde gerçekleşecek Ay Tutulması sonrası beklenmedik doğa olaylarını da beraberinde getirecektir. Antares ise akrebin kalbi, Melek Azrail’dir. Ant-Ares yani Mars’ın karşıtı anlamına gelir. Marsiyen, kırmızı renkte olan bu iki yıldız savaş çıkarır.

30 Kasım Ay Tutulması Bizlere Nasıl Tezahür Edecek?

30 Kasım ay tutulması

-Ticarette, her türlü ilişkisinde dürüst olmayan, çok net kaybedecek!

-Tutulma anı haritasını incelediğimizde; Ay’ın bulunduğu burcun yönetici gezegeni Merkür akrep burcunda olup Juno ile kavuşum açısı yapmakta. Bir kere tutulma çok kadersel temaları hayatlarımıza getirecek. Yunan Mitolojisinde Evlilik Tanrıçası olan Juno (Hera) kader demektir. Bu dönemde yapılacak evliliklerin çok güçlü olacağını, kadın egemenliğinde olacağını göstermektedir. Yine bu dönemde hamile kalan anne adaylarımız da ileride çok güçlü insanlar olacak ruhları dünyaya getirecekler.

-Tutulma anı haritasında Kova burcunun yükseliyor olması, 6 aylık süreçte teknoloji ile alakalı gelişmelerin olacağını gösteriyor. Protestolar, insanların özgürleşme ihtiyacı, grupların isyanları bu tutulmayla üst noktalara çıkacak.

-Değişen hava koşullarına adapte olmakta zorlanacağımız bir kış bizi bekliyor. Her ne kadar Ay Tutulması ülkemizden gözlemlenmeyecek olsa da değişen hava koşulları, yağmur, fırtına, bölgesel dolu yağışlarına karşı bizlerinde tedbirli olması gerekecek.

-Ülkemizin 6-12 aksını tetikleyecek tutulma, sağlık alanında zorlanacağımızı göstermekte. Jüpiter ve Plüto’nun kavuşum açısı yapmasıyla Pandemide çok daha sert bir döneme girdik. Ülkemizde, hastalığın hızla artışı sebebiyle hastane kapasitesinin ve yoğun bakım ünitelerinin bu dönemde yetersiz kalacağını göstermekte.  Mundane-Mundalini Astrolojisinde (Dünya Astrolojisinde) 12. Ev kapalı alanları, hastaneleri, hapishaneleri konu alır. Ülkemiz açısından Tutulma ile birlikte kısıtlamaların yeniden gündeme geleceğini ve sokağa çıkma yasaklarının artacağı muhtemel etkilerden olacaktır. Bunun yanında gizli kapılar ardında yapılan tüm işleri, kişileri tutulma bir bir ortaya çıkaracaktır.

-Değişken bir burç olan İkizler burcundaki Tutulma; Eğitim alanındaki belirsizliklerin devam edeceğini, yeni dönem ile birlikte okulların açılması konusunda değişen konuları, beklenmedik kararları beraberinde getirecektir.

Genel olarak Ay Tutulması aldığı destek açılarıyla bu zor dönemlerden çıkacak gücümüzün var olduğunu bizlere çok net göstermektedir. 6 Ay etkisini gösterecek Tutulma ile birlikte şu an için yaşadığımız sorunlara çözümler gelecektir. Jüpiter-Plüto kavuşumunun birbirinden uzaklaşmasıyla Pandemide şu anki çıkan ibre giderek azalacaktır. Lütfen kurallara uyalım. Gerçeklerin elbet ortaya çıkacağını ve sonunda dürüstlüğün kazanacağını unutmayalım.

Tutulmadan Kimler Etkilenecek?

Öncelikle bir Karma Astrolog olarak şunu belirtmeliyim ki, astroloji genel olarak burçlardan ibaret değildir. Çok derin bir ilimdir. Doğum haritaları kişiye özel etkileri gösterir. Parmak izi gibidir. Burada belirteceğim burçlar tamamen genel olacaktır.

Bu bağlamda genel olarak;

İkizler, Yay, Balık ve Başak burçlarında gezegenleri olanlar tutulmadan en çok etkilenecekler. Kova ve Terazi burçlarında gezegenleri olanlar bu tutulmadan olumlu etkilenecek burçlar arasında olacaktır.

Tavsiyem; tutulma sırasında büyük kararlar almayın. Duygularımızın kabardığı bu dönemde sakin kalmak, değişime ayak uydurmak çok değerli olacaktır. Bir de Moon Mantra’yı tutulma sırasında dinlemenizi öneririm, tutulmanın etkilerini hafifletecektir. Kalplerin tutulacağı bu günlerde kalplerinizin hafiflemesini dilerim.

Sağlıklı Günlere

Sevgilerimle

Burçin SAYIN

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın

 

Burçin Sayın
Burçin Sayın
[email protected]

Uzman Karma Astrolog & Simyacı

17 Yorum
 • Avatar
  Zeynep
  12:04, 27 Kasım 2020 Cevapla

  Ikizler burcu olarak merakla okumaya başladım yazınızı, bilgi ve paylaşımlariniz icin cok teşekkurler.

  • Burçin Sayın
   Burçin Sayın
   16:58, 29 Kasım 2020 Cevapla

   Sevgili Zeynep hanım, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiyle kalın…

 • Avatar
  Defne
  15:43, 27 Kasım 2020 Cevapla

  Bilgiler için çok teşekkürler. Tedbirli olmakta fayda var.

  • Burçin Sayın
   Burçin Sayın
   16:59, 29 Kasım 2020 Cevapla

   Sevgili Defne hanım, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

 • Avatar
  Nehir
  18:06, 27 Kasım 2020 Cevapla

  Sizin sayenizde çok faydalı bilgiler edindim.Yazılarınızın devamını heyecanla bekliyorum.

  • Burçin Sayın
   Burçin Sayın
   16:59, 29 Kasım 2020 Cevapla

   Sevgili Nehir hanım, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiyle takipte kalın.

 • Avatar
  Eda Akbaba
  18:56, 27 Kasım 2020 Cevapla

  Muhteşem, değerli bilgilerinizi aktarımınız için teşekkürler. Harika bilgiler <3

  • Burçin Sayın
   Burçin Sayın
   17:00, 29 Kasım 2020 Cevapla

   Sevgili Eda hanım, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiyle takipte kalın.

 • Avatar
  Selma
  19:21, 27 Kasım 2020 Cevapla

  Çok açıklayıcı, bilgi dolu bir yazı olmuş. Teşekkür ederiz

  • Burçin Sayın
   Burçin Sayın
   17:12, 29 Kasım 2020 Cevapla

   Sevgili Selma hanım, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiyle takipte kalın.

 • Avatar
  Saadet göğülter
  00:53, 28 Kasım 2020 Cevapla

  Yaşam mücadelesi ,iş ,koşturma derken aslında hayatı ne kadar yüzeysel yaşıyoruz. Yine bizi uyandıran,maneviyatımızı hatırlatan bir yazı … paylaşımlarda bilginizin derinliği ve emekleriniz hissediliyor. Kaleminize yüreğinize sağlık . Bu hafta da hayatımıza dokundunuz . Teşekkürler

  • Avatar
   Derya
   11:27, 28 Kasım 2020 Cevapla

   Umarım tutulma hepimize iyi gelir. Yükselen İkizler merakla bekliyorum gelişmeleri

   • Burçin Sayın
    Burçin Sayın
    17:15, 29 Kasım 2020 Cevapla

    Sevgili Derya hanım, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiyle takipte kalın.

  • Burçin Sayın
   Burçin Sayın
   17:13, 29 Kasım 2020 Cevapla

   Sevgili Saadet hanım, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiyle takipte kalın.

 • Avatar
  Neslihan
  13:24, 29 Kasım 2020 Cevapla

  Bu güzel bilgiler için çok teşekkür ederim. Umarım bütünün hayrına olur bu tutulma🙏🏻🍀

  • Burçin Sayın
   Burçin Sayın
   17:15, 29 Kasım 2020 Cevapla

   Sevgili Neslihan hanım, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgiyle takipte kalın.

 • Avatar
  tsayin
  17:09, 05 Aralık 2020 Cevapla

  Geç okudum ama yaşanmış hikaye gibi oluyor böyle okuyunca da :)) Tşkr elinize sağlık.

Yorum yap