30 Kasım Ay Tutulması | Dürüstlük Sınavı Başlıyor!

30 Kasım ay tutulması

30 Kasım Ay Tutulması | Dürüstlük Sınavı Başlıyor!

30 Kasım ay tutulması: 30 Kasım’da İstanbul için öğle saatlerinde, İkizler Burcunun 8 derecesinde parçalı bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Ülkemizden gözlemlenmeyecek bu Ay Tutulması; ‘’Ne kadar dürüst olduğumuzu sorgulayacak’’. İşine, ilişkisine, ailesine karşı dürüst olmayanlar kaybedecek. Kraliyet Yıldızları olan Aldebaran-Antares hattında gerçekleşecek Ay tutulmasını gelin birlikte detaylı inceleyelim.

Öncelikle Ay Tutulmaları, Ay’ın Dolunay fazında gerçekleşir. Ay dolunay fazında adeta Güneş’e kafa tutar. Güneş’ten aldığı kaynağı Dünya’ya aktarır. Ay, projeksiyon görevi yaparak geçmiş yapıları gözler önüne getirir. Ay Tutulmaları temel anlamda sonlanma ve tamamlanma temalarını içinde barındırır.

Kalpler Tutuluyor… Dürüstlük Sınavı Başlıyor!

Boğanın Gözünden, Akrebin Kalbine…

Aldebaran ve Antares, kraliyet yıldızları, Cennetin Bekçileri, Yön yıldızları, 4 Baş Melek ve  Mahşerin 4 Atlısından ikisidir. Aldebaran; kuzeyin gözcüsü Baş Melek Mikail’dir. Arapça ismi El-deberan olup takip eden gözcü anlamına gelir. İkizler burcunda bulunan Aldebaran, aslında kızgın boğanın gözünü temsil eder. Yaptığınız her işte sizi gözler ve dürüst olmanızı bekler. Dürüstlüğün karşılığında tahmin edilemeyecek kadar büyük ödüller verir. Ancak dürüstlükten vazgeçilirse, karşısında olan Antares’e yani Azrail’e havale eder ve cezası çok ağır olur. Baş Melek Mikail doğa olaylarından sorumludur. Aldebaran (Mikail) üzerinde gerçekleşecek Ay Tutulması sonrası beklenmedik doğa olaylarını da beraberinde getirecektir. Antares ise akrebin kalbi, Melek Azrail’dir. Ant-Ares yani Mars’ın karşıtı anlamına gelir. Marsiyen, kırmızı renkte olan bu iki yıldız savaş çıkarır.

30 Kasım Ay Tutulması Bizlere Nasıl Tezahür Edecek?

30 Kasım ay tutulması

-Ticarette, her türlü ilişkisinde dürüst olmayan, çok net kaybedecek!

-Tutulma anı haritasını incelediğimizde; Ay’ın bulunduğu burcun yönetici gezegeni Merkür akrep burcunda olup Juno ile kavuşum açısı yapmakta. Bir kere tutulma çok kadersel temaları hayatlarımıza getirecek. Yunan Mitolojisinde Evlilik Tanrıçası olan Juno (Hera) kader demektir. Bu dönemde yapılacak evliliklerin çok güçlü olacağını, kadın egemenliğinde olacağını göstermektedir. Yine bu dönemde hamile kalan anne adaylarımız da ileride çok güçlü insanlar olacak ruhları dünyaya getirecekler.

-Tutulma anı haritasında Kova burcunun yükseliyor olması, 6 aylık süreçte teknoloji ile alakalı gelişmelerin olacağını gösteriyor. Protestolar, insanların özgürleşme ihtiyacı, grupların isyanları bu tutulmayla üst noktalara çıkacak.

-Değişen hava koşullarına adapte olmakta zorlanacağımız bir kış bizi bekliyor. Her ne kadar Ay Tutulması ülkemizden gözlemlenmeyecek olsa da değişen hava koşulları, yağmur, fırtına, bölgesel dolu yağışlarına karşı bizlerinde tedbirli olması gerekecek.

-Ülkemizin 6-12 aksını tetikleyecek tutulma, sağlık alanında zorlanacağımızı göstermekte. Jüpiter ve Plüto’nun kavuşum açısı yapmasıyla Pandemide çok daha sert bir döneme girdik. Ülkemizde, hastalığın hızla artışı sebebiyle hastane kapasitesinin ve yoğun bakım ünitelerinin bu dönemde yetersiz kalacağını göstermekte.  Mundane-Mundalini Astrolojisinde (Dünya Astrolojisinde) 12. Ev kapalı alanları, hastaneleri, hapishaneleri konu alır. Ülkemiz açısından Tutulma ile birlikte kısıtlamaların yeniden gündeme geleceğini ve sokağa çıkma yasaklarının artacağı muhtemel etkilerden olacaktır. Bunun yanında gizli kapılar ardında yapılan tüm işleri, kişileri tutulma bir bir ortaya çıkaracaktır.

-Değişken bir burç olan İkizler burcundaki Tutulma; Eğitim alanındaki belirsizliklerin devam edeceğini, yeni dönem ile birlikte okulların açılması konusunda değişen konuları, beklenmedik kararları beraberinde getirecektir.

Genel olarak Ay Tutulması aldığı destek açılarıyla bu zor dönemlerden çıkacak gücümüzün var olduğunu bizlere çok net göstermektedir. 6 Ay etkisini gösterecek Tutulma ile birlikte şu an için yaşadığımız sorunlara çözümler gelecektir. Jüpiter-Plüto kavuşumunun birbirinden uzaklaşmasıyla Pandemide şu anki çıkan ibre giderek azalacaktır. Lütfen kurallara uyalım. Gerçeklerin elbet ortaya çıkacağını ve sonunda dürüstlüğün kazanacağını unutmayalım.

Tutulmadan Kimler Etkilenecek?

Öncelikle bir Karma Astrolog olarak şunu belirtmeliyim ki, astroloji genel olarak burçlardan ibaret değildir. Çok derin bir ilimdir. Doğum haritaları kişiye özel etkileri gösterir. Parmak izi gibidir. Burada belirteceğim burçlar tamamen genel olacaktır.

Bu bağlamda genel olarak;

İkizler, Yay, Balık ve Başak burçlarında gezegenleri olanlar tutulmadan en çok etkilenecekler. Kova ve Terazi burçlarında gezegenleri olanlar bu tutulmadan olumlu etkilenecek burçlar arasında olacaktır.

Tavsiyem; tutulma sırasında büyük kararlar almayın. Duygularımızın kabardığı bu dönemde sakin kalmak, değişime ayak uydurmak çok değerli olacaktır. Bir de Moon Mantra’yı tutulma sırasında dinlemenizi öneririm, tutulmanın etkilerini hafifletecektir. Kalplerin tutulacağı bu günlerde kalplerinizin hafiflemesini dilerim.

Sağlıklı Günlere

Sevgilerimle

Burçin SAYIN

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın

 

Burçin Sayın
[email protected]

Uzman Karma Astrolog & Simyacı