14 Aralık Güneş Tutulması | Sislerin Ardındaki Gerçekler

14 Aralık güneş tutulması

14 Aralık Güneş Tutulması | Sislerin Ardındaki Gerçekler

14 Aralık güneş tutulması: 6 Tutulmalı, bol Retrolu Irregular (düzensiz) diye tabir ettiğimiz, tarihin sayfalarına kazınarak yazılacak olan, çok zorlu 2020 yılının son tutulmasıyla karşı karşıyayız. 14 Aralık’ta Yay burcunun 23 derecesinde Tam Güneş Tutulması yaşanacak. Türkiye’den gözlemlenmeyecek olan tutulma Ankara saatiyle 19:17’de gerçekleşecek. Yazının en başında belirtmekte fayda görüyorum; bu güneş tutulması sonrası pusulanız değişimi kabul etmek olsun.. Pusulanız ise bu yazıda…

Son 1,5 yıldır yengeç-oğlak aksındaki tutulmalardan sonra, ay düğümleri Haziran 2020 ile ikizler-yay aksına geçmişti. Şimdi 2020’nin son, ancak ikizler-yay aksında gerçekleşecek ilk Güneş Tutulmasıyla karşı karşıyayız. Biliyorsunuz ki Güneş Tutulmaları, yeniay evresinde olup hayatlarımıza yeni oluşumları getirir. Artık bir devir biter ve yenisi aralanır…

14 Aralık Güneş Tutulması Hangi Ülkelerden Gözlemlenecek?

14 Aralık Güneş Tutulması (Yay burcundaki tam tutulma)  ülkemizden gözlemlenmeyecek. Güney Amerika’nın Güney bölgeleri, Güney Batı Afrika, Antarktika ayrıca Şili ve Arjantin bölgelerinden gözlemlenebilecek.

Tam Güneş Tutulması, Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş’in arasına girmesi ve Ay’ın Güneş’i tamamen kapatmasıyla meydana gelir. Bu sebeple Tam Tutulmalar oldukça etkilidir. 2 saat 10 saniye sürecek bu tutulma alt banttan 2 yıl hayatlarımızda etkili olacak. Tutulma ile birlikte ilk 6 ay tutulma konuları çok net bir şekilde hayatlarımızda tezahür edecek…

Tutulmanın Konusu ve Genel Etkileri:

14 Aralık güneş tutulması harita

-Yay burcundaki bu tutulma Güney Ay Düğümü tarafında gerçekleşecek. Astrolojide güney kelimesi bırakmamız, özgürleşmemiz gereken alanları temsil eder. Tutulmanın güney ay düğümü tarafından gerçekleşiyor olması Yay Burcunun temsil ettiği gölge yönlerinden, yani sorgulamadan körü körüne inandığımız kalıplardan özgürleşmemiz, bize zarar veren ve tutunduğumuz inanç kalıplarını bırakmamız gerektiğini vurgulamaktadır. Astrolojide Yay burcu inançlarımızı, bilginin dağılımını, uzak mesafeleri, yayıncılık, medya, yüksek öğrenimi ve gölge tarafında fanatizmi anlatmaktadır. Bugüne kadar bildiklerimizin tamamını sorgulatacak tutulma hattına girmiş bulunmaktayız.

-Tutulum anı haritasını detaylı incelediğimizde; Ras Alhague sabit yıldızı tutulmaya eşlik etmekte. Ras Alhague; Sırpça bir kelime olup enfeksiyonlara sebebiyet veren bir yıldızdır. Sırbistan, Yugoslavya, Makedonya ve Üsküp’le alakalı olan bu yıldızın alt anlamlarında tuhaf cinselliklere, sapkınlıklara sebebiyet verdiği görülmüştür. Tutulmanın bu yıldız etkisiyle; ilaçların yanlış kullanılması durumunda yan etki olarak halüsinasyona sebebiyet verebilir. Bu dönemde alkol ve yasaklı madde alımında artışlar görülebilir.  Bununla beraber yanlış ilaç kullanımından kaynaklı zehirlenmeler aynı şekilde gaz zehirlenmeleri, alkol zehirlenmeleri, çeşme sularına karışabilecek bakteriyel kaynaklı hastalıklara karşı dikkatli olmamız gereken bir süreç bizleri beklemekte. Ras Alhague yıldızının bir diğer anlamı dini eğitim veren yerlerde gerçekleşen cinsel sapkınlıkların ortaya çıkmasıdır. Tutulmayla bu konularında gündemimiz olacağını üzülerek söylemeliyim.

Hayal kırıklıklarına oldukça açık bir döneme giriyoruz…

-Tutulma sırasında Jüpiter’in 4 büyük uydusundan biri olan İo’nun da kendi içinde tutulmasından dolayı dolu yağışlarının görülebileceği bir süreç bizleri beklemekte. Tutulmayı kareleyen Neptün’ün pozisyonu da yukarıda yazmış olduğumuz öngörüleri destekler nitelikte. Bu öngörüler ile birlikte Neptün kareli tutulma, yolumuzun puslu olduğunu ve gerçeklerin yüzeye çıkması sebebiyle hayal kırıklıklarına oldukça açık bir döneme giriyor olduğumuzu göstermekte. Hepimiz çok yorulduk, geleceğimiz ile ilgili kaygılarımız en üst seviyede. Belirsizliklerin arttığı bu dönemde değişime açık olmak, yeniliği kendi rızamız ile kabul etmek çok değerli bir pusula olacaktır…

-Yay burcundaki Güneş tutulmasının yönetici gezegeni olan Jüpiter’in Oğlak burcunda Satürn ile kavuşum açısında olması, dünyaca yaşadığımız pandemi sürecinin en sert döneminde olduğumuzu ve kısıtlanmaların bir müddet daha devam edeceğini göstermektedir. Bunun dışında tutulma hattında olan Merkür’ün yüksek öğrenim, kanunlar ve yasalar, basın-yayın-medya, uluslararası iletişim ve ticaret konularını gündeme getirecektir. Ancak burada Merkür’ün de Neptün ile olan karesi; kandırılma, ticarette sahtecilik ve dolandırma, çıkan haberlerin gerçekliliğinin sorgulanması konuları çok belirgin olacaktır. Adalet sistemindeki değişimler ve yeni kanunlar da diğer konular arasında yer almaktadır.

-142 Saros numaralı Güneş Tutulması 2002 ve 2016 yıllarına atıfta bulunuyor. 2002 ve 2016 yılında yaşadıklarımızı bir düşünelim. O dönemlerde kurulan evliliklerin, iş birlikteliklerinin kandırılma ve aldatılma sonucunda bitmesi muhtemel etkilerden olacaktır.

14 Aralık Güneş Tutulması – Türkiye Nasıl Etkilenecek?

-Tutulma, Türkiye haritasının sağlık evinde gerçekleşecek olup, Türkiye’nin Ay’ına karşıtlık açı yapmakta. Kısıtlamalar devam edeceği için halkın ekonomik anlamda oldukça dar boğaza gireceği net olarak görülmektedir.

-Öte yandan 30 Kasım Ay Tutulması etkilerinde de belirttiğim gibi; Ülkemizde sağlık çalışanlarının zor durumda kalacağını, hastalığın hızla artışı sebebiyle hastane kapasitesinin ve yoğun bakım ünitelerinin bu dönemde yetersiz kalacağını göstermektedir.

-Türkiye için askeri hareketliliğin devam edeceği bir süreç bizleri beklemektedir. Yeni kanunların gelmesi, eğitim alanında alınan kararların değişmesi ve maalesef ki eğitim gören öğrencilerin bu konularda hayal kırıklığı yaşaması tutulmanın etkilerinden olacaktır.

YOL PUSULAMIZ DÜRÜSTLÜK OLSUN..

Aldatılma dedik, yolumuz uzun ve şu an için sisli dedik. Peki çıkış yolumuz ne yönde olmalı?

Pusula; kelime köküyle yön saptamak için kullanılan mıknatıslı iğnesi bulunan kadranlı bir aygıttır. Burada mecazi anlamda kullandığımız pusula kelimesi; doğruluktan, doğru tutum ve davranıştan ayrılmamanın bizleri aydınlığa götüreceği anlamındadır.

Tutulma ile ilgili analizimde de belirttiğim gibi Yay burcundaki Tam Güneş Tutulmasının en büyük etkisi netliğin gölgeleniyor olması. Kırılan kalbimiz, giden paralarımız en önemlisi sağlığımızı kaybetme tehdidi, hepimizin gelecek kaygısıyla birleşince psikolojik olarak çok fazla etkilendiğimiz ve toplumsal olarak travma geçirdiğimiz bir dönemdeyiz. Bu süreci atlatmanın en önemli yolu dürüstlük ve gerçek sevgi olacaktır. Dürüstlük yolumuzdaki sisleri birer birer kaldıracaktır. Bu dönemde kendi de dahil olmak üzere, sevdiklerine, ailesine, işine dürüst olmayanlar sislerin ardında tabir-i caizse kaybolacaktır.

Unutmayın; İnsanı insan yapan en önemli erdem yasalarından biri olan “dürüstlüğü” ilke edinenlere yarınlar aydınlık olacaktır.

Pusulamız Mevlana’nın 7 öğüdü gibi olsun…

-Cömertlikte ve yardım etmede akarsu gibi ol

-Şefkat ve merhamette Güneş gibi ol

-Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol

-Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol

-Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol

-Hoşgörülülükte deniz gibi ol

-Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol.

Sevgilerimle,

 

Burçin SAYIN

Karma Astrolog

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın

 

 

Burçin Sayın
[email protected]

Uzman Karma Astrolog & Simyacı