30 Aralık Yengeç Dolunayı | İç Dünyaya Yolculuk

30 Aralık Yengeç Dolunayı

30 Aralık Yengeç Dolunayı | İç Dünyaya Yolculuk

30 Aralık Yengeç Dolunayı: 2020’nin sonuna yaklaşırken bizi son bir dolunay daha bekliyor. 30 Aralık saat 06.29’da 8 derece Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan bu dolunay, gayet olumlu enerjilerle geliyor. Ay Yengeç burcunun yönetici gezegeni olduğundan yengeç burcu ayın döngüsünün gelgitlerine o kadar doğal bir şekilde ayak uydurur ki, bu göksel olay sırasında ruhsal anlamda çok daha rahat olacağız. Daha çok kabuğumuza çekilmek ve ortaya çıkan duygularımızı gözlemlemek için bir fırsat olarak göreceğiz. Son iki dolunaya eşlik eden çok önemli tutulmalardan sonra, bu dolunayın enerjisinin üzerinizden akıp gitmesine izin vermek bir rahatlama sağlayacaktır. Değişimin onarıcı etkilerini, zorlamadan veya direnmeden kabul etmek de 2021’e doğru bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır.

30 Aralık Yengeç Dolunayı yeni yıldan önce kabuğumuza çekilmemizi istiyor

Yengeç burcunu ve onun sembolü olan Yengeç’i bir düşünün… Sert, kaba, kabuklu bir dış görünüş, yumuşak yürekli bir iç dünya… Bu sembolden, Yengeçlerin zeki doğasını ve kalıcı korunma arzularını anlıyoruz. Bu burçta doğan insanlar, sanki fiziksel bir kabukla çevriliymişcesine yaşam yolunda ilerlerken, diğer yandan da sürekli bir güvenlik duygusu ve savunmasız kaldıklarında bile rahat edebilecekleri bir konfor alanı ararlar. Dolunay bu hassas su burcunda parladığında, hepimiz biraz daha Yengeç oluruz ve yuvamıza, iç dünyamıza daha fazla yönelmek isteriz. 

Annelik içgüdülerimiz, empati seviyemiz ve cömertlik duygumuz bu dolunayda yoğunlaşır. Evde kalmak, kış aylarının getirdiği miskinliğin tadını çıkarmak ve sevdiklerimizle biraz daha fazla iletişim kurmak isteriz. Mutfakta yoğun bir şekilde vakit geçirdikten sonra yakın arkadaşlarımız ve ailemizle sohbet etmek ve sonrasında battaniyeyle koltuğa kıvrılıp hayallere dalmak ya da tütsüler eşliğinde naif bir müzik dinleyerek kitap okumak fikri çok cazip görünebilir. 2020 yılının yaşattığı zorlukları düşünecek olursak hepimizin biraz içimize yönelmeye ve kısa bir mola vermeye ihtiyacı var aslında. Bu dolunay bize bu molayı hediye ediyor bir bakıma. 

Dolunayın getirdikleri:

Dolunayın Uranüsle yaptığı iyicil açı ev hayatı ve ailede ilişkilerin olumlu yönde değişimi, ilişkilerde canlanma ve yenilik gibi pozitif enerjiler sunuyor. Bu yüzden takviminizi stres ve endişenizi artıracak herhangi bir şeyle doldurmamaya çalışın. Yengeç Dolunayı, kendinizi gerçekten güvende ve rahat hissetmeniz ve şükür duygunuza teslim olmanız gereken bir gün. Eğer bazı şeyleri dile getirmekte zorlandığınızı düşünürseniz de  bu dolunay dönemi dua, meditasyon ve ibadet için çok ideal. Ayrıca bu dolunayın Merkür ile sert açısı her ne kadar bizi iç dünyamıza yöneltiyor olsa da maddi anlamda bazı sürprizler de getirebilir.

Yengeç Dolunayı bize güvende hissetmeyi, sevdiklerimize ve değerlerimize sahip çıkmayı, sıcak ve aydınlık duyguları kucaklamayı ve etrafımızdaki güzelliklerin verdiği hissin değerini kucaklamayı öğütlüyor.

2021’i karşılamak için ne kadar muazzam öğütler, değil mi?

BordoRuj Astroloji

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın