13 Ocak Yeniayı | İçimizdeki Cehennem

13 ocak yeniayı

13 Ocak Yeniayı | İçimizdeki Cehennem

13 Ocak yeniayı: Oğlak Burcundaki Plütonik Yeniay! 13 Ocak Çarşamba günü Ankara saatiyle sabah 8:00’de Oğlak burcunun 23 derecelerinde gerçekleşecek Plüto kavuşumlu Yeniay’ı birlikte inceleyelim.

Yeniay an haritasını incelediğimde bulunduğu derece itibariyle; bana 17 Temmuz 2019’da yine aynı derecelerde Plüto kavuşumlu gerçekleşen Ay Tutulmasını hatırlatmakta. Bu sebeple 13 Ocak’ta gerçekleşecek Plüto kavuşumlu Yeniay aslında 2019 Temmuz ayında gerçekleşen Ay Tutulmasına atıfta bulunarak, o dönemden bu döneme kadar olan olayların sonuçlarını gerçekleştirecek. Yani bir başka deyişle yeni oluşumlardan ziyade yaklaşık 1,5 yıldır yaşanılan olayların sonuçlarını alacağımız bir Yeniay olacak. Yaşanılan olaylar Ak mı Kara mı? Hep birlikte göreceğiz

13 Ocak Yeniayı:

“Cehennem İnsanın İçinde Kontrol Edilmesi Gereken Bir Ateştir.”

13 Ocak Yeniayı 23 Derece Oğlak burcunda Peacock sabit yıldızıyla kavuşumda gerçekleşecek. Peacock; makyajla ilgili olan bir sabit yıldızdır. Aynı zamanda üreme ve üretimdeki verimsizliği de anlatır.

Tavus kuşu anlamına gelen Peacock sabit yıldızı Yunan mitolojisinde Tanrıça Hera’nın celladıdır. Yezidilik dininde ise yaratıcısına kendisini ispatlamış, sınavını başarıyla geçerek Dünya işlerinin başına geçen Melek Tavus’u simgeler. Zıtlıkların kaynağını ve aynı zamanda zıtlıkların ortadan kalktığı isim aslında Melek Tavus’tur. Cehennem insanın içinde kontrol edilmesi gereken ateştir. Melek Tavus bütün bu işlerin denetleyicisi ve Tanrı’nın bu dünyadaki gölgesini temsil etmektedir.

Bu bilgiler ışığında Dünya’ca yaşamış olduğumuz pandeminin Tanrısal iradenin yönetiminde olduğunu ve 2020 yılında yaşamış olduğumuz felaketlerin İnsanlığın yaptıklarının sonuçları olduğunu anlatmaktadır. Dünyayı Cennet’e de Cehenneme de çeviren insanlığın ta kendisidir. Tıpkı Melek Tavus’un sınavı gibi İnsanlık da zıtlıkların sınavında. Zıtlığın kaynağı olup kötülüğün kendisi mi olacağız? Yoksa Dünyayı yeniden cennete çevirip kötülüğü ortadan mı kaldıracağız? İşte bu soruların cevaplanacağı çok önemli bir Yeniay evresindeyiz.

Oğlak burcu ise astrolojide; Zirveleri, kimliğin olgunlaşmasını ve olgunlaşma süreçlerini anlatır. Bu sebeple hayatlarımızdaki otorite figürlerini temsil eder. Bunun yanında; İş dünyasını, siyaseti, ekonomiyi, mühendisleri, inşaat sektörünü, CEO’ları, Ülke yöneticilerini, yerel yönetimleri göstermektedir.

Gerçekler açığa çıkıyor!

13 ocak yeniayı - plüton

13 Ocak’ta gerçekleşecek Plütonik Yeniay, 2019 Temmuz’dan beri bizden saklanan adeta üzeri örtülüp süslü püslü gösterilen tüm yapıları ortaya çıkaracağı benziyor. Süslü gördüğümüz olayların altındaki gerçekleri, karanlık yönleri, bu gerçekler ortaya çıktığı için ise otorite figürlerinin güç gösterilerine şahitlik edeceğimiz bir süreç bizleri beklemektedir.

Yeniay haritasına geri döndüğümüzde; Oğlak burcunun 23 derecesinde gerçekleşecek Yeniayın yönetici gezegeni Satürn’ün kova burcundan, boğa burcundaki Uranüs ve Mars’a olumsuz açılarının olması ne demek, bir bakalım…

Bizi neler bekliyor?

  • Plüto kavuşumlu Yeniay; yer sarsıntılarına (deprem) maalesef açık bir dönemde olduğumuzu göstermekte. Bunun yanında her türlü doğal afet, patlamalar meydana gelebilir. Havaların soğuması bu yeniay ile etkili olmaya başlayacaktır.
  • Satürn ve Mars’ın olumsuz açısına biz kemik kıran açısı deriz. Bu dönemde özellikle ortopedi doktorlarının kapısını oldukça çalacağımızı öngörmek yanlış olmaz. Eklem, kemik, romatizma, diş problemleri, cilt hastalıkları dikkat edilmesi gereken hastalıklardan.
  • Oğlak burcu otorite dedik, siyasetle ilgi dedik bu anlamda; Siyaset alanında birçok istifa, ihraç haberlerini duyacağımız bir döngünün içinde olacağız. Büyük şirketlerin iflas haberleri de bu Yeni Ayın etkilerinden.
  • Ekonomi açısından halkın git gide dar boğaza girdiği açlık seviyesine gelen can sıkıcı durumların artık gün yüzüne çıkacağı bir süreç olacaktır.
  • Dünya değişiyor! İnsanların özgürleşme ihtiyacından dolayı otoriteye baş kaldırması ve beraberinde isyanları, grev haberlerini duyacağız. Otoritenin ise isyan eden insanlara karşı güç gösterisi ve yaptırımları ortaya çıkacaktır.
  • Üzülerek söylemeliyim ki yaşadığımız Covit-19 pandemisinde her ne kadar şu sıralar vaka sayılarında düşüşler meydana gelse de bu yeni ay ile yeni mutasyonların ortaya çıkacağı ve maalesef ki vakalarda tekrar artışların yaşanacağı bir dönem olacağını gösteriyor.
  • Peacock sabit yıldızı üzerinde gerçekleşen Yeniay üremedeki düşüşü ve üretimdeki verimsizliği anlatmakta.
  • Toprak ve Hava elementindeki gezegen dizilimlerinin birbirlerine zorlayıcı açılarının etkilerini yıl boyunca hissedeceğiz. Bu anlamda elektrik kesintileri, internet kısıtlamaları, depremler, uçak kazaları, grev ve isyanlar oldukça gündemimizde olacaktır.

2021’e girdiğimizi net bir şekilde anlayacağımız Oğlak burcundaki Plütonik Yeniay; bizlere; ‘’Cehennem insanın içinde kontrol edilmesi gereken bir ateştir.’’ sözünü hatırlatıyor. Manipülasyonların bolca olacağı bu dönemde iyilik yolumuzu aydınlatacaktır.

Sevgilerimle,

Burçin SAYIN

Karma Astrolog & Simyacı

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın

Burçin Sayın
[email protected]

Uzman Karma Astrolog & Simyacı