Sex and The City ‘’And Just Like That’’ İle Geri dönüyor

Sex and the city

Sex and The City ‘’And Just Like That’’ İle Geri dönüyor

Sex and The City ‘’And Just Like That’’ ile geri dönüyor: 90’lı yılların sonlarında, kadının kendini cesurca dile getirdiği Sex and The City adlı dizi birçok ülkede izlenerek büyük yankı uyandırmıştı. İlişkileri açık yüreklilikle önümüze seren, cinsellik tabularını yıkan ve kadının toplumdaki yerini keşfi noktasında farkındalık yaratan dizide, karakterlerin güçlü yanlarını izlerken, duygusal olarak düştüklerinde nasıl kalkabildiklerini de gördük. Kadınların çalışma hayatı, aşkları, şehir yaşantılarını anlatan dizide, Carrie karakterinin giydiği stil sahibi kıyafetler, aksesuarlar bile ünlü markaların satış rekorları kırmasına neden oldu…

Candace Bushnell’ın aynı isimli kitabından uyarlanan dizi 6 sezon yayınlandıktan sonra çok sayıda Emmy ve Golden Globe ödüllerini de alarak ekrana veda etti. Bu kadar ilgi görmesinin ardından dizinin devamı niteliğinde iki filmi daha yayınlandı, ancak dizide gördüğü ilgiyi ne yazık ki gişede göremedi.

Sex and The City geri dönüyor:

Geçtiğimiz günlerde Amerikan içerik platformu HBO Max; Sex and The City’nin yeni versiyonu için hazırlıklara başlandığı ve 2021 yılı içinde dizinin yayınlanacağı haberini duyurdu. Haberde üzücü olan taraf ise, Samantha karakterini canlandıran Kim Cattrall’ın kadroda yer almayacağı oldu.

Yayıncı şirket HBO Max’ın açıklamasında dizi hakkında verilen tek ipucu: “Carrie, Miranda ve Charlotte’ın, 30’lu yaşlarda başlayan arkadaşlığı ve hayatın karmaşık gerçekliğinden, 50’li yaşlarda daha da karmaşıklaşan gerçekliğine uzanan yolculuğundaki serüveni.”

Dizinin yeni adı ise ‘’And Just Like That’’

Dizi ile daha önce hiç tanışmamış olanlar için biraz bilgi verelim:

Sex and The City, New York’ta yaşayan 30’lu yaşlarında, kariyer sahibi modern, zeki ve güzel dört kadın arkadaşın hayat hikayesini anlatan Amerikan dizisi. New York şehrinin hareketli atmosferini eğlenerek izlediğimiz dizide dört farklı kadın karakterden, ilişkiler ve hayat hakkında bakış açılarını görüyoruz. Darren Star’ın yaratıcısı olduğu dizide oynayan karakterleri isterseniz biraz daha yakından tanıyalım:

Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker):

Carrire duygularının peşinde koşan, inatçı ve hırslı bir yazar. Modaya olan düşkünlüğü ile ön plana çıkan karakter narsist ama bir o kadar da duygusal bir kişilik.

Sex And The City Samantha Jones (Kim Cattrall):

Samantha gururlu, özgüveni çok yüksek, güçlü, mantıklı düşünen, olgun ve son derece seksapel, flörtöz bir kadın. Kendisine ait halkla ilişkiler şirketi var ve oldukça zengin ve başarılı. Dizide ve filmlerde sıkça duyduğumuz şu sözünü de es geçmeyelim;

“I don’t really bleave in marriage, but botox on the other hand, that works every time!”

“Evliliğe gerçekten inanmıyorum ancak diğer taraftan botoks her daim işe yarıyor!”

Miranda Hobbes (Cynthia Nixon):

sex and the city

Miranda, işkolik bir avukat. Erkeklere olan güvensizliği sevgilisinden hamile kaldığını öğrenene kadar dek sürüyor. Hayatı, işi ve ailesi arasında denge kurmakla mücadele içinde geçiyor. Biraz da huysuz.

Charlotte York (Kristin Davis):

Charlotte, Sanat Tarihi mezunu, gelenekselci ve muhafazakâr bir kadın. Duygusal, kırılgan ve aşkı belli kurallarda yaşamaya çalışan şirin ve domestik bir karakter.

Samantha’sız dizinin durağan geçeceğinden çekindiğimizi, fakat diziyi merakla beklediğimizi belirtmek isterim.

Sevgiyle kalın…

Duygu Gerçeker

Bize Instagram’dan ulaşmak için tıklayın. 

BordoRuj Kültür-Sanat

Duygu Gerçeker
[email protected]

Enformasyon Teknolojileri Uzmanı