Yüz Masaj Aletleri | Hangisini Kullanmalıyım?

yüz masaj aletleri

Yüz Masaj Aletleri | Hangisini Kullanmalıyım?

Yüz masaj aletleri: Yaşımız kaç olursa olsun biliyoruz ki sağlıklı ve gergin bir cildin ihtiyacı olan 3 şey var; sağlıklı beslenme, sağlıklı uyku ve temizlik. Cildimiz için yapmamız gerekenler listesinin temel prensipleri bunlar. Kolajen üretimini tetikleyen ve dengeli bir beslenme, bol su içmek, doğru zaman aralığında ve derin bir şekilde uyumak,  temiz yastık kılıfı kullanmak ve düzenli cilt temizliği yapmak gibi… Bunlara ek olarak yüz yogası ya da yüz egzersizi de denemiş ya da düzenli olarak uyguluyor olabilirsiniz. Ama bir de yüz masaj aletleri var ve çeşit çeşitler. Ve bazıları gerçekten işe yarıyor ama eğer daha önce hiç kullanmadıysanız biraz kafa karıştırıcı da olabiliyorlar. Hangisi benim için uygun, nasıl kullanılır, nasıl temizlenir ya da ne sıklıkta kullanmalıyım, gerçekten işe yarıyor mu gibi bir sürü soru hücum ediyor insanın kafasına ve hatta belki de vaz geçiyorsunuz kullanmaktan. Bence vaz geçmeyin…

Yüz Masaj Aletleri Ne İşe Yarar?

Ben de ilk başlarda “ne gerek var bunlara” diyenlerdendim. Ama deneyince gerçekten etkili olduğunu fark ettim. İçten ne kadar desteklesek de, cildimiz de şımartılmak istiyor elbette…

  • Kan dolaşımını arttırıyor
  • Doğal bir gerginlik ve toparlanma sağlıyor
  • Cildinize ışıltı kazandırıyor ve daha genç görünmesini sağlıyor
  • Cilt bakım ürünlerinizin daha iyi emilmesini sağlıyor

Tabi kendiniz için doğru aleti bulduğunuz ve düzenli olarak kullandığınız taktirde.

O zaman en yaygın olan (hatta bazılarını benim de denediğim ve düzenli olarak kullandığım) ve en övülen yüz masaj aletlerine bir bakalım.

Jade Roller

jade roller

En yaygın olan yüz masaj aleti şüphesiz ki jade roller. Buzdolabında bekletip soğuk olarak uygulanıyor. Kullanmadan önce mutlaka alkol ya da kolonya ile sterilize etmelisiniz. Genelde yeşim taşından üretiliyor ancak piyasada o kadar çeşitli fiyatlarda ürün var ki gerçekten yeşim taşı olup olmadığını sorguluyor insan. Uygularken cilde çok aman aman bir etki ettiği hissine de kapılmadım doğrusunu isterseniz. Ben gözlerim şiş uyandığım zaman soğuk bir şekilde kullanıyorum, bana göre tek faydası bu. İstediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Etkisi az olduğu için kullanım sıklığı da fark etmiyor, herhangi bir hasara neden olmuyor ciltte. Bir de tırtıklı formda olanı var, kullanıcı yorumları düz formda olandan daha etkili olduğu yönünde ancak ben denemedim açıkçası.

3D Metal Yüz Masaj Aleti

Küre şeklindeki başlıkları sayesinde cildi sıkıştırarak gerçekten masaj hissi veriyor. Kullanmadan önce mutlaka alkol ya da kolonya ile sterilize etmelisiniz. Doğru şekilde uygulandığı zaman faydasını görebileceğiniz bir alet. Cildinizin ihtiyacına göre haftada 2 kere ya da her gün kullanabilirsiniz.

Gua Sha

yüz masaj aletleri

Benim favorilerimden. Hem kullanım kolaylığı hem verdiği his hem de sonuç muhteşem. Eğer cildiniz için destekleyici bir serum kullanıyorsanız bu serumla beraber düzenli olarak uyguladığınızda gerçekten rahatlamış ve tazelenmiş hissediyorsunuz. Özellikle belli lenf noktalarına ve boyun bölgesine de uygulamanızı tavsiye ederim. Cilde iyi gelmesi bir tarafa boyun ağrılarınız varsa ona bile iyi geliyor. Her gece kullanabilirsiniz ya da hem sabah hem gece. Hiç bir yan etkisi yok hatta kendiliğinden alışkanlık haline geliyor. Kullanmadan önce mutlaka alkol ya da kolonya ile sterilize etmelisiniz.

Derma Roller

dermaroller

Tabi ki ev tipi derma rollerdan bahsediyorum. Çeşitli iğne boyları olan derma roller aslında masaj aletinden çok bir cilt bakım cihazı. Daha seyrek (cilt tipi ve ihtiyacınıza göre haftada ya da on günde bir) kullanılıyor. Ancak işlem sırasında ciltte oluşturduğu mikro delikler sayesinde hem kan akışını hızlandırıyor hem de cildin yeniden kendini tamir etmesi için kolajen üretimini hızlandırıyor. Eğer aktif akne sorunu yaşıyorsanız kesinlikle kullanmamalısınız. Ancak sivilce izleri ve cilt lekeleri için gerçekten çok etkili. Özellikle doğal yağ serumu ile kullanmanızı tavsiye ederim. Kullanmadan önce mutlaka alkol ya da kolonya ile sterilize etmelisiniz.

Yüz Masaj Aletleri mi? El Masajı mı?

Aslına bakacak olursanız herhangi bir masaj aletine de ihtiyacımız yok. Ellerimizle de gayet güzel yapabiliriz bu masaj olayını. Ellerin temiz ve tekniğin doğru olması kaydıyla kreminizi ya da serumunuzu uygularken aynanın önünde geçireceğiniz fazladan 5 dakika cildinizin ışıldamasını sağlayacaktır.

Sevgi ve güzellikle kalın,

Berna Yenigün

Güzellik kategorisinden daha fazla içerik için tıklayın

Bize Instagram’dan ulaşmak için tıklayın.