Her Kadının Telefonunda Bulunması Gereken 10 Uygulama

en gerekli 10 uygulama

Her Kadının Telefonunda Bulunması Gereken 10 Uygulama

En gerekli 10 uygulama: Artık hayatımızın bir parçası olan akıllı telefonlarımızı, sosyal medyada dolaşmanın ya da gelen çağrılara cevap vermenin yanı sıra daha verimli bir şekilde nasıl kullanabileceğimizi de bilmek gerekiyor.

Elimizin altında bulunan bu teknolojik cihazları ve bu cihazlar için yaratıcı insanlar tarafından tasarlanan uygulamaları kendimize faydalı olabilecek şekilde kullanmak inanın çok önemli. Biliyorum çok sayıda içerik barındıran uygulama var; ancak bunlardan kaç tanesi gerçekten tam olarak bize fayda sağlıyor?

İşte bu yazımızda hayatımızı kolaylaştırmanın, kendimize zaman ayırmanın ya da yeni deneyimler elde etmenin kolay yolları için tasarlanmış birçoğunu birebir deneyimlediğimiz ve her kadının telefonunda bulunması en gerekli 10 uygulama nedir, sizler için araştırdık.

Keyifli okumalar.

Her Kadının Telefonunda Bulunması Gereken 10 Uygulama

1- Kades:

‘’Kadın Acil Destek’’ Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, kadın cinayetleri, çocuk tacizleri ve şiddet olayları gibi acil durumlarda yardım alabileceğiniz ve her kadının akıllı cihazlarında yer alması gereken bir uygulama. Acil durumda tek tuşla 155 polis imdat numarasını arayabilirsiniz. Uygulamaya kayıt yaptırırken T.C. kimlik numaranızı giriyor ve konum bilginizi mutlaka açık tutmanız gerekiyor.

KADES
KADES
Price: Free
‎KADES
‎KADES
Price: Free

2- The 21 Days Challenge:

Yeni alışkanlıklar edinmek için veya zihnimizi belli bir konuda eğitmek için gerekli olan sürenin 21 gün olduğunu çoğumuz biliyoruz. İşte bu uygulama ile, yaşantımızda yapmak istediğimiz örneğin; düzenli spor, düzgün beslenme alışkanlığı kazanma ya da uyku düzeni gibi ritüellerimizi belli bir sisteme oturtmak için kullanabiliyoruz. Zaman yaşam tarzımızı yenileme zamanı.

3- Drink Water Reminder:

Akıp geçen zamana ayak uydurmak için sürekli bir koşuşturmacanın içerisindeyiz. Hepimiz çok yoğun, hepimiz çok yorgunuz. Peki bu kadar işin gücün arasında unuttuğumuz en önemli şeyin, yaşam enerjimizin, hayat kaynağımız ve günümüz kuraklığında en kıymetlimizin suyumuz olduğunu biliyor muyuz? İşte bu uygulamamız da imdadımıza yetişiyor. Su içmeyi unutmamak için hazırlanmış aplikasyonu hemen yüklemelisin.

‎su içmek - su hatirlatici
‎su içmek - su hatirlatici

4- Forest:

Google Play’in ödüllü uygulamalarından Forest. Uğraştığınız işe tam odaklandığınız anda aklınıza ‘’ Acaba Twitter’da neler oluyor?’’ diye bir soru geliyor ve hemen eliniz telefona gidiyorsa tam size uygun bir uygulama. Uygulamada öncelikle bir tohum ekiyorsunuz ve sizin belirlediğiniz bir büyüme süresi ayarlıyorsunuz. Eğer bu süre tamamlanmadan cihazınızı elinize alıp başka bir uygulama ile ilgilenmezseniz ektiğiniz tohum büyüyüp ağaç oluyor. Böyle her odaklanmanız gereken işte bu uygulamayı çalıştırırsanız ve zamanlayıcıya sadık kalırsanız harika bir orman yaratabilirsiniz.

Forest - Odaklan
Forest - Odaklan
Developer: Seekrtech
Price: Free
‎Forest - Odaklan
‎Forest - Odaklan
Developer: SEEKRTECH CO., LTD.
Price: ₺22,99+

5- Brain.fm:

Odaklanma sırasında beyninizin ihtiyacı olan nöron yönlendirmelerini yapan oldukça başarılı bir uygulama. Bilimsel test sonuçlarına dayanarak ortaya çıkardıkları müzik ile farklı bir deneyim elde edebilirsiniz. Çalışırken, öğrenirken, meditasyon ya da uyku sırasında dinleyebileceğiniz birçok alternatif müzik var. Uygulama geliştiricileri yapay zekâ ile beyin nöronlarınızı harekete geçirmeyi hedefliyor.

Music to Stay Focused by Brain.fm
Music to Stay Focused by Brain.fm
‎Brain.fm - Focus Music
‎Brain.fm - Focus Music
Developer: Brain.fm
Price: Free+

6- Kısık Ateş:

Türkiye’nin ünlü gastronomi uzmanlarını bir araya getiren lezzetli bir uygulama. Mutfakta işinizi kolaylaştıracak püf noktalarından, Türk ve dünya mutfağına ait renkli tarifler ve bilgilendirici blog yazılarını barındıran aplikasyonda işi uzmanına da sorabilirsiniz.

7- Smartify:

Sanat galerisinde, Tv’de, internette, dergide ya da yolda karşınıza çıkan bir sanat eserinin kime ait olduğunu bilmiyorsun ve merak ediyorsun. Smartify bu merakını gideriyor. Shazam müzik tarama mantığı ile çalışan uygulamada istediğin görseli taratıyorsun, sana eserin sahibi ve içeriği hakkında bilgi veriyor. Ayrıca içeriğindeki çeşitli sanat eserleri hakkında da bilgi alabileceğin bir bölüm barındırıyor. Sanat severler için kullanışlı bir uygulama.

Smartify: Museum & Art Guide
Smartify: Museum & Art Guide
‎Smartify: Museum & Art Guide
‎Smartify: Museum & Art Guide

8- Biryudumkitap:

Sesli kitapların gün geçtikçe arttığı teknolojik ortamda, en sevdiklerimden bir tanesi de bu uygulama. Ben kitabı elime almadan okuyamam ancak alacağım kitap hakkında özet bir bilgi almak istiyorum diyorsanız Biryudumkitap işinize yarayacaktır. Her gün 1 kitap özeti ve 1 öykü ücretsiz olarak sunuluyor. İster okuyun ister dinleyin.

9- Good On You:

Aradığımız farkındalık uygulamalarından bir tanesi. Alışverişe çıkmadan önce mutla bir göz atmalısınız. Giyim ve kozmetik işletmelerinin hangi ham madde ile neler ürettikleri bilgisini vererek bilinçli alışverişin yol haritasını sunarak, sürdürülebilir yaşam felsefesini hayatımıza dahil etmemize yardımcı olan bir uygulama.

İlgili yazı: Sürdürülebilir Moda Nedir? | Hızlı Moda Çarkından Kurtulmak!

Good On You – Ethical Fashion App
Good On You – Ethical Fashion App

10- Learn Crafts and DIY Arts:

Eski eşyalarını değerlendirirken yaratıcılığınızı da ortaya çıkartmanıza yardımcı bir uygulama. Giriş yaparken el sanatlarına ne kadar yatkın olduğunuzu derecelendiriyor sonrasında yeteneklerinize uygun kolay, orta ve zor kategorilerinde vidolar sunuyor. Kâğıt, aksesuar, giyim ve dekorasyon becerilerinizi hem kendiniz hem de çocuklarınızla geliştirebileceğiniz oldukça yaratıcı bir uygulama. Ancak sadece android uygulama olarak mevcut.

Learn Crafts and DIY Arts
Learn Crafts and DIY Arts
Developer: Rstream Labs
Price: Free

Zamanı değerlendirmedeki ölçütlerimizi iyi analiz etmeli, zamanı etkin ve verimli kullanmak için tüm imkanları kullanmalıyız.

Sevgilerle…

Duygu Gerçeker

Daha fazla BordoRuj Kültür-Sanat içerikleri için tıklayın.

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın

Etiketler »
, , ,
Duygu Gerçeker
[email protected]

Enformasyon Teknolojileri Uzmanı