Yengeç Burcunda Yeni Ay | 10 Temmuz 2021

Yengeç Burcunda Yeni Ay | 10 Temmuz 2021

Yengeç burcunda yeni ay : Evet sevgili arkadaşlarım merhabalar. 10 Temmuz Yengeç yeni ayı bana Berna Hanım önderliğindeki BordoRuj ailesine katılma şansı verdi. Yeni ay ve etkilerinden bahsedeceğimiz bu yazının sonunda çok güzel bir sürpriz de sizi bekliyor olacak.

Paylaşımlarımın kendim ve bütüne şifa olması dileklerimle beraber, bu güzel enerji ve sinerjinin daim olmasını kalpten diliyorum.

Yengeç Burcunda Yeni Ay ve Etkileri:

yengeç burcunda yeni ay

10 Temmuz 2021 saat 04:16 itibariyle gökyüzünde Yengeç burcu yükselirken Yengeç burcunda bir yeni ay yaşıyor olacağız. Bu yeniay hem gökyüzündeki diğer gezegenlerin konumları itibariyle hem de 2018 yılından itibaren olan olayların kapanışı ve yeni başlangıçları temsil etmesi açısından oldukça önemli gözüküyor.

Yeniay gerçekleşirken Venüs ve Mars gezegenlerimiz Aslan burcunda kavuşuyor,  Satürnümüz de Kova burcunda geri hareketinde karşıtlık yapıyor olacak. Güneş ve ay Yengeç burcunda süzülürken karşılarında ise Plüto, Oğlak burcunda ilişkilere güçlü bir format atıyor olacak. Aynı zamanda gökyüzünde Venüs Mars kavuşumlu Uranüs apexli bir T-kare açısı hizalanıyor olacak.

Bu gökyüzü bize, özellikle her anlamdaki duygusal ilişkiler adına artık geçmişten öğreneceğini öğren, aklını kullan, dersini al ve yoluna devam et diyor. Gökyüzü dili öylesine büyüleyici ve güçlü ki anlayan, farkına varan için her an şaşırmamak elde değil.

Venüs ve Mars’ın Aslan burcunda kavuşumda olması adeta eril ve dişil enerjinin kendi bireyselliklerini bilerek, anlayarak birbirine kavuşmasını; karşıtındaki Satürn Kova ise bunların anlaşılabilmesi adına adeta bir başöğretmen edasında salınıyor olacak. Belki de bu şekilde, Kova temalı hem akılcı hem de toplumsal fayda sağlayacak şekilde karmalar da çözülmüş, şifalanmış olacak. Dilerim öyle olsun.

Yükselen ve yeniaya karşıt gelen Plüto Oğlak ise belki de kaotik, karanlık yanlarımızla bizi güçlü şekilde karşılaştırıp, küllerimizden yeniden doğmamız için bizlere destek olacak. Aynı zamanda Jüpiter Balıkta geriliyor iken bunların yaşanması kolektif yaraların sarılması adına da destekleyici olacak.

Yengeç Burcunda Yeni Ay ve Yükselen Burçlar:

Şimdi de yükselen burçlarımıza göre yengeç burcunda yeni ay; hayatın hangi alanlarında yeniliklerle kapımızı çalacak bir göz atalım :

Yükselen Koçlar

Bu yeni ayı aile, kökler, büyükler, ev, gayrimenkul, arsa alım satımı gibi alanlarda yaşıyor olacaklar. Yani aile evinizden yeni bir kararla ayrılabilir, şehir değişikliği yapabilirsiniz. Gayrimenkul, arsa alım ya da satımınız adına yenilikler olabilir. Evinizi yeniden dekore etmek, yenilemek isteyebilirsiniz. Belki de aile dizimi çalışmasına katılabilir köklerinizle alakalı yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda mutlu olduğunuz, hobilerinizin olduğu alanlarda dersler çıkarabilir ve bunlar adına artık yeni ve sağlam adımlar atabilirsiniz. Önceden beri yaptığınız bir hobinizin sizi çok mutlu ettiğinin farkına varıp bunu meslek haline getirmek adına yeni adımlar atabilirsiniz ve gökyüzü sizi bu yönde çevre edinmek adına destekler ve o kişiler birden hayatınıza gelir. Dönüşüm ve şifanız da kariyer ve toplum önündeki duruşunuz adına olacaktır.

Yükselen Boğalar

Bu yeni ayı iletişim, kısa seyahatler, kısa eğitimler, ticaret alanlarında yaşıyor olacaklar. Yani sosyal medyalarında yenilik yapabilir, kısa eğitimler almak isteyebilir ya da kısa seyahatler için yeni adımlar atabilirsiniz. Aynı zamanda ailedeki bireyselliğinizin farkına varıp bunun dönüşümünü toplum önünde ve kariyerinizde görebilirsiniz. Dönüşüm ve şifanız da vizyonunuz, hayata bakış açınız ve uzaklıklar adına olacaktır

Yükselen İkizler

Bu yeni ayı doğuştan getirdikleri yetenekleri, maddi ve manevi kaynakları alanlarında yaşayacaklar. Yani yetenekleriyle alakalı yeni şeyler keşfedebilir bu yönde ilerleme kararı alabilirler. Finansman alanlarında da yeni adımlar atabilirler. Aynı zamanda değişik bakış açıları ve vizyon kazanıp belki de değişik kültürlerden insanlarla tanışabilirler. Dönüşüm ve şifanız da kredileriniz, borçlarınız ve miras konularında olacaktır.

İlginizi çekebilir: Astrolojide Satürn Ve Önemi | En Zor Derslerle Gelen Ödüller

Yükselen Yengeçler

Bu yeni ayı taa en içlerinde yaşayacaklar. Kendiniz, karakterleriniz, öncelikli motivasyonlarınız adına oldukça güçlü bir etki hissediyor olacaksınız. Dış görünüşünüzde yenilik yapmak isteyebilir, öncelikli motivasyonlarınızı revize edebilirsiniz. Aynı zamanda özdeğerinizle alakalı bireyselliğin önemini kavrayıp bunun dönüşümü için şifa yöntemlerine yönelebilirsiniz. Dönüşüm ve şifanız her türlü ikili ilişkilerde, partnerlik ilişkilerinde ve ortaklıklarda olacaktır.

Yükselen Aslanlar

Bu yeni ayı farkında olmadıkları alanda ve bilinçaltlarında yaşayacaklar. Yani hayatlarında kendilerini rahatsız eden ama farkında olmadıkları daha gizli kapaklı olan, karanlıkta kalan alanlarının farkına varabilirler. Kolektif şifaya yönelebilirler. Aynı zamanda kendilerindeki bireyselliğinin farklı bir yönünün farkına varıp bunu ikili ilişkilerinde, ortaklıklarında görebilirler. Dönüşüm ve şifanız ise rutininizde, çalışma alanınızda ya da evcil hayvanınızda olacaktır.

Yükselen Başaklar

Bu yeni ayı sosyal çevrelerinde ve şanslı oldukları alanda yeniliklerle yaşayacaklar. Yani yeni bir sosyal çevreye girebilir ya da yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Aynı zamanda hedeflerinizle alakalı alanlarda sermaye olarak şanslı işbirlikleri önünüze gelebilir ya da parasal anlamda şanslı olanaklar edinebilirsiniz. Aynı zamanda bilinçaltınızdaki eril dişil dengenizdeki bireyselliğinizle  alakalı konularda farkındalıklar yaşayabilir ve bunlarla alakalı dersleri rutininizde, çalışma alanlarınızda görebilirsiniz. Dönüşüm ve şifanız ise mutlu olduğunuz, hayattan keyif aldığınız alanlarda gerçekleşiyor olacaktır.

Yükselen Teraziler

Bu yeni ayı hayatlarındaki hedeflerindeki, vizyonlarındaki değişimle yaşıyor olacaklar. Yani belki de yeni bir işe girebilir, hayattaki hedeflerinizi güncelleyebilirsiniz. Hayattaki top noktanızla alakalı revize durumlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal çevrenizdeki eril dişil kavramlarınızda bireyselliğinizin farkına varıp bunu kendi flört ve mutlu olduğunuz alanlardaki derslerle görebilirsiniz. Dönüşüm ve şifanız ise aile alanınızda, mahreminizde, köklerinizde gerçekleşiyor olacaktır.

Yükselen Akrepler

Bu yeni ayı akademik alan, uzaklar, yabancı ülkeler, hayattaki görüşleri alanlarında yeniliklerle yaşıyor olacaklar. Yani yeni bir akademik eğitime başlayabilir, yabancı ülkelerle alakalı seyahatler yapabilir ya da hayata dair yeni bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda iş alanınızdaki, kariyerinizdeki eril dişil dengenizin önemini kavrayıp bireysellikle hareket etmek isteyebilirsiniz ve bunu ailenizde, yuvanızda, mahreminizde dersler alarak görebilirsiniz. Dönüşüm ve şifanız ise iletişim, eğitim, ticaret, yakın çevre ve kardeşlerinizde gerçekleşiyor olacaktır.

Yükselen Yaylar

Bu yeni ayı birazcık kaotik bir alanda, borçlar, krediler, miras ve şifa konularında yaşıyor olacaklar. Yani kredileriniz, borçlarınız adına yenilikler olabilir. Bu alan kaotik olsa da sizin için dönüştürücü ve şifalı olacaktır. Şifaya dair yeni adımlar atabilirsiniz. Aynı zamanda uzak kültürlerle alakalı belki de kafanızdaki eril dişil figürlerdeki bireysellikle alakalı yeni farkındalıklar yaşayabilir ve buradaki dersleri iletişimde, yakın çevrenizde ve kardeşlerinizle alakalı durumlarda görebilirsiniz. Dönüşüm ve şifanız ise her türlü yetenekleriniz, maddi ve manevi kaynaklarınızda gerçekleşiyor olacaktır.

Yükselen Oğlaklar

24 Hazirandaki dolunayı kendi ben dedikleri alanda yaşadıktan sonra şimdide benden bize geçen alanda bir yeni ay yaşıyor olacaklar. Evlilik teklifi alabilir, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz ya da yeni bir ortaklık için kolları sıvayabilirsiniz. Aynı zamanda başkalarıyla paylaşımda olduğunu alandaki eril dişil dengenizdeki bireyselliğinizle alakalı farkındalıklar yaşayabilir ve dersleri öz sevginiz, yeterliliğinizle alakalı konularda görebilirsiniz. Dönüşüm ve şifanız ise kendinizde, karakterinizde ve öncelikli motivasyonlarınızda gerçekleşiyor olacak.

Yükselen Kovalar

Bu yeni ayı rutinlerinde, çalışma alanlarında ve sağlık alanlarında yaşıyor olacaklar. Yani kendinize yeni bir sağlık rutini ya da çalışma alanlarında yeni bir rutin oluşturabilirsiniz. Yeni bir evcil hayvan sahiplenmek isteyebilir ya da yeni bir çalışma alanında da çalışmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda her türlü ikili ilişkinizdeki eril dişil dengenizdeki bireysellikle alakalı farkındalıklar yaşayabilir ve derslerinizi de kendinizle, öncelikli motivasyonlarınızla alakalı durumlarda görebilirsiniz. Dönüşüm ve şifanız bilinçaltınızda, farkında olmadığınız ama karanlıkta kalan alanlarınızda gerçekleşiyor olacaktır.

Yükselen Balıklar

Bu yeni ayı hayattan keyif aldıkları, mutlu oldukları alanda, hobi ve çocuk alanlarında yaşıyor olacaklar. Yani yeni bir hobi edinebilir, hayattan keyif alacağınız yeni bir farkındalık kazanabilir ya da çocuklarınızla alakalı bir konuda yenilik yaşayabilirsiniz. Belki de yeni bir aşkınız, flörtünüz olabilir. Aynı zamanda geçmişten gelen belki de bilmeden hafızamızda yer eden eril dişil dengemizdeki bireyselliğimizle alakalı farkındalıklar yaşayabilir; derslerinizi de bilinçaltınızda, rüyalarınızda, farkında olmadığınız alanlarda görebilirsiniz. Dönüşüm ve şifanız ise sosyal çevreniz ve şansınızda gerçekleşiyor olacaktır.

6 Temmuz Sirius-Güneş Kavuşumu

sirius

Evet arkadaşlarım, yazının başında size bir sürprizden söz etmiştim. 6 Temmuz 2021 gününü mutlaka not alın. 2.güneşimiz gibi olan; ün, şan, şöhret temsilcisi ve bir çok mitolojik hikayeye konu olan sabit yıldızımız Sirius, saat 07.57’de güneşle tam kavuşumda olacak. Bugünü bol bol dua, meditasyonla geçirmeye ve bol bol dilek dilemeye ayırın. Yazın, çizin, görselleyin. Mum yakın. Mutlaka kendi kendinizle kalıp, kalbinize odaklanıp her şeyin en yüksek hayrınıza olmasını isteyin. Sağlık, güzellik ve her ne diliyorsanız dileğiniz hayatınızda görünür olsun..

Ayrıca Ay ve sabit yıldız kavuşumları penceresinden baktığımızda, Temmuz ayında dua ve dilekler için uygun olan zamanlar;

  • 8 Temmuz 14:57 Ay ile Betelgeuse kavuşumu
  • 9 Temmuz 21:08 Ay ile Sirius kavuşumu
  • 26 Temmuz 13:50 Ay ile Formalhaut kavuşumu

zamanlarıdır.

Sağlıklı, musmutlu, huzurlu bir yeniay geçirmeniz dileklerimle ..

Sevginiz ve ışığınız her daim parlasın ..

Çiğdem Vural

Klasik ve Psikolojik Astrolog, Reiki 1 & 2 Uygulayıcısı, Numerolog

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın

Etiketler »
, ,
Çiğdem Vural
[email protected]