29 Temmuz Jüpiter Retrosu | Şimdiden Hazır Olun

29 Temmuz Jüpiter Retrosu | Şimdiden Hazır Olun

29 Temmuz Jüpiter Retrosu:  Merhabalar arkadaşlar, yeniayı atlatıp yeniliklere yelken açtığımız şu güzel yaz günlerinde umarım keyifleriniz yerindedir.

29 Temmuz günü büyük iyicil, tatliş, pozitif gezegenimiz Jüpiter Balık burcundan Kova burcuna geçiş yaparak 19 Ekim tarihine kadar gerilemesine devam ediyor olacak. Balık burcunda yönettiği, ışığını, enerjisini, güzelliğini en iyi yansıttığı konumdaydı ve hayatlarımıza şifa, huzur, umut aşıladı. Şimdi ise Kova burcunda artık değişken akışkan nitelikten sabitliğe ve akla, mantığa bürünür halde hayatımızın belli alanlarında bizleri etkiliyor olacak.

Aynı zamanda gökyüzünde Satürn de Kova burcunda geriliyor. Ay düğümleri seyri zaten İkizler-Yay aksında yıl sonuna kadar devam ediyor olacak. Jüpiter Kova gerilemesi hem Satürn’le etkileşim açısından hem de ay düğümleri açısından derslerimizi öğrenip yolumuzu yenilemek, hayat amacımıza doğru ilerlemek adına bizleri destekliyor ve belki de itekliyor olacak. Bu dönem daha dikkatli ve farkındalıklı olursak hayat amacımızın bize sunduğu fırsatları görebilir ve onları yaşamımıza alarak daha huzurlu ve mutlu yaşıyor olabiliriz.

(29 Temmuz Jüpiter Retrosu Ay Düğümleri: Kuzey Ay Düğümü: KAD – İkizler; Güney Ay Düğümü: GAD – Yay)

29 TEMMUZ 2021 KOVA BURCUNDA JÜPİTER RETROSU:

Yükselen burçlara göre Jüpiter Kova retrosu nasıl etkiler taşıyor bakalım:

Yükselen Koçlar

Jüpiter retrosunu 11.evinizi temsil eden sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, sosyal alanlarınız ve toplumsal fayda alanlarınızda yaşıyor olacaksınız. Satürn sizi çevrenizle alakalı sınamış ve belli kişileri hayatınızda çıkartmış elemeye tabi tutmuş olabilir. Ya da topluma ne kadar fayda sağlıyorsunuz bunu ölçmüş olabilir. Ayrıca bu alan şans evidir. Şanslı olduğunuz alanlarda da sizi sınamış olabilir. Şimdi ise bu sınavlarından geçer not aldınız mı eğer aldıysanız bunları ödüllendirmeye Jüpiter gezegeni geliyor olacak. Aynı zamanda bu eleme KAD alanınız içinde gerekliydi diyebiliriz. Yani belki de kardeşlerinizi, yakın çevrenizi görmezden geliyordunuz ancak sosyal çevrenizdeki elemelerle onlarla farklı bir dil, iletişim geliştirmiş ve daha da yakınlaşmış olabilirsiniz. Ya da yakınlarınızla, sosyal çevreniz arasında denge kurmanız gerekliydi ve Satürn size bu gösterdi. Yaşadıklarınızdan gerekli sorumlulukları alıp, dersler çıkarttıysanız yeni farkındalıklarla yolunuza mutlu mesut devam edebilirsiniz.

Yükselen Boğalar

Jüpiter retrosunu 10.evinizi temsil eden kariyeriniz, hedefleriniz, amaçlarınız yönünde yaşıyor olacaksınız. Satürn de bu evde olduğu için kariyer ve hedefleriniz yönünde sınanmış olabilirsiniz. Ancak bu KAD temsil eden kişisel yetenekleriniz, maddi ve manevi kaynaklarınızı görmeniz adına gerekliydi. Belki de hedefleriniz değişti, yeteneklerinizle alakalı başka bir iş alanına yönelmiş olabilirsiniz. Eğer sıkı çalışıp, dersler çıkartıp sorumluluklarınızı aldıysanız şimdi Jüpiter’in ödülleriyle şımarma zamanınızdır tadını çıkarın derim.

29 Temmuz Jüpiter Retrosu – Yükselen İkizler

Jüpiter retrosunu 9.evinizi temsil eden yüksek öğrenim, vizyon, yabancı dil, astroloji, felsefe gibi alanlarda yaşıyor olacaksınız. Satürn de burada olduğundan belki de bu alanlarda sınanıyor olabilirsiniz. Hayata dair yeni bir bakış açısı kazanmış olabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek, yabancı ülkelere seyahatler yapmak ya da belki de akademisyenliğe yönelmeyi istiyor olabilirsiniz. KAD alanınızda kendinizle, karakterinizle, öncelikli motivasyonlarınızla alakalı konularda olduğundan Satürn sizin hayata dair daha geniş bakmanızı, farklı pençelerden bakıp bakış açınızı genişletmenizi ve çeşitlendirmenizi istiyor olabilir. Eğer sıkı çalışıp, sorumluluk da aldıysanız artık Jüpiter’in ödüllerini toplama zamanınızdır. Rahat olun ve farkında olun yeter.

Yükselen Yengeçler

Jüpiter retrosunu 8.evi temsil eden birazcık kaotik ama aynı zamanda küllerinden doğmanın, şifanın alanında yaşıyor olacaksınız. Bu alan aynı zamanda borçlar, krediler ve miras konularını da kapsar. Satürn de sizi bu alanlarda sınıyor olabilir. KAD için hem bütüne şifa hem de kendinize şifa için bu gerekliydi. Kendi karanlığınızla şifanız belki de bir arada, Satürn size bunu öğretmek için sınıyor olabilir. Farkındalıklı olur, kendinizi hem karanlık hem de aydınlığınızla severseniz şifanızı bulmanız da kolaylaşır. Satürn’ün sınavlarını hele ki bu zorlu yönde verdiyseniz sıkı bir oh çekme zamanınızdır artık. Arkanıza yaslanın ve ödüllerinizi bekleyin derim.

İlgili yazı: Yengeç Burcunda Yeni Ay | 10 Temmuz 2021

Yükselen Aslanlar

Jüpiter retrosunu 7.evi temsil eden ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik alanlarında yaşıyor olacaksınız. Satürn de sizi bu alanlarda sınamış olabilir. Yani eşinizle, partnerinizle ya da ortağınızla alakalı sınanmış olabilirsiniz. KAD de sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, şanslı alanlarınız alanında gözüküyor. Belki de kendinizi ilişkinize fazla kaptırıp sosyal çevrenizi, arkadaşlarınızı ihmal ettiniz. Bu dengeyi yakalamanız adına Satürn sizi sınamış, dersler vermiş olabilir. Belki de ortaklığınızı bitirip topluma daha faydalı bir iş yapmayı istemek adına yönünüzü değiştiriyor olabilirsiniz. Eğer gerekli dersleri aldıysanız şimdi ödül zamanıdır. İlişkileriniz yenilenmiş olarak hissedebilirsiniz. Kendinizi topluma daha faydalı işler yapmak adına adım atıyor olarak bulabilirsiniz. Ödüllerinizin farkında olun ve yolunuza devam edin.

29 Temmuz Jüpiter Retrosu – Yükselen Başaklar

Jüpiter retrosunu 6.evi temsil eden çalışma alanı, rutinler, evcil hayvanlarınız alanında yaşıyor olacaksınız. 6.ev aslında sizin doğal eviniz yani kendinizi güvende ve kendiniz gibi hissettiğiniz alan. Çalışmayı çok seven siz belki de şimdi bu güvenli alanınızı terk etmeniz için Satürn tarafından da sıkıştırılıyor, zorlanıyor olabilirsiniz. KAD da kariyeriniz, hedefleriniz adına yönünüzü değiştiriyor olabilir. Rutinleriniz değişiyor olabilir izin verin. Jüpiter de şimdi size bu değişen alanlarınızda ödül sunmak adına geliyor. Siz çalışkansınızdır Satürn gezegeninin istediklerini eminim yerine getirmişsinizdir. O yüzden şimdi dinlenme, farkında olma ve keyfini çıkarma zamanıdır.

Yükselen Teraziler

Jüpiter retrosunu 5.evi temsil eden hobiler, flört, çocuklar, mutlu olduğumuz alanlarda yaşıyor olacaksınız. Satürn de burada olduğundan bu alanlarda sınanmış da olabilirsiniz. Belki de yeni bir hobi edindiniz. Mutlu olduğunuz alanlar değişti. Yeni flörtler hayatınıza geldi ancak bunlar sizin sınavınızdı size mutlaka kendiniz adına bir şeyler öğrettiler. Kad alanınızda hayata başka pencerelerden bakmak, bu bakış açısını çeşitlendirmek adına size fırsatlar ya da dersler sunmuş olabilir. Şimdi sonuçları görme zamanıdır. Gerekli çalışmaları yapıp sorumluklarınızı ve derslerinizi aldıysanız Jüpiter tüm bolluk ve bereketiyle size ödüllerini sunuyor olacak.

Yükselen Akrepler

Jüpiter Kova burcu retrosunu Satürn retrosu gibi 4.evinizi temsil eden konularda yaşıyor olacaksınız. Kad-Gad aksınızın da 8.evde olması dolayısıyla ailesel, köksel, karmayla alakalı meselelerinizi akıllıca çözmeniz gerektiğini gökyüzü size Ekim ayına kadar hatırlatıyor olacak. Belki de sorumluluk almanızın vaktidir. Ev değiştirme, ev alma, ev satma ya da köksel şifa konuları sizleri meşgul ediyor olacaktır. Kad aksından alacağınız desteklerle şifalanmak, yenilenmek adına daha dikkatli daha duyarlı ve farkındalıklı yaklaşırsanız hayat amacınıza da bir o kadar yaklaşmış olacaksınız.

Yükselen Yaylar

Jüpiter Kova burcu retrosunu 3.evinizi temsil eden iletişim, yakın çevre, kardeşler, kısa seyahatler, kısa eğitimler gibi konularda yaşıyor olacaksınız. Satürn retrosu sizi bu alanlarda hem sınamış hem de sorumluluk sahibi yapmış olabilir. Jüpiter de bu alanı biraz yumuşatmak ve belki de ödüllendirmek adına geriliyor olacak. Kad aksı da 7.ev konularında yani ikili ilişkiler, partner, ortaklıklar alanınızda sizi destekliyor olacak. Yani yeni bir eğitime başlayabilirsiniz ancak gerekli sorumlulukları ve ödevleri yerinize getirmeniz Ekim ayına kadar şarttır. Belki de Kad size hayat yolculuğunuzda önemli bir yeri olacak eğitimde tanıştığınız birisiyle partnerlik fırsatını hayatınıza getirdi ancak şimdi sınav zamanı. Gerçekten o kişinin hayatınızda olmasını istiyor musunuz? Onun için her türlü sorumluluğa hazır mısınız? Bunları da düşündürecek. Aynı zamanda iletişiminiz, yakın çevreniz, kardeşleriniz konusunda da sorumluluklar ve dersler geçerlidir. Yakın çevrenizden, kardeşlerinizden yana sınanabilir, dersler alabilir ya da Satürn’ün istediği şekilde sorumluluk sahibi olup istikrarlı ilerlediyseniz belki de ödüller almanız olasıdır.

29 Temmuz Jüpiter Retrosu – Yükselen Oğlaklar

Jüpiter Kova burcu retrosunu 2.evinizi temsil eden alanlarda yaşıyor olacaksınız. Satürn sizi maddi ve manevi kaynaklarınız, yetenekleriniz, finansmanınız konularında sınamış olabilir. Şimdi ise bakalım gerekli sorumlulukları alıp, dersleri çıkartabildiniz mi bunu sınıyor olacak. Ad aksı da hayat amacınızla alakalı rutininiz, çalışma alanınızla alakalı size fırsatlar sunuyor olacak. Finansman durumunuzla alakalı belki de yeni bir iş alanı belirlediniz ve bu alanda çalıştınız. Bu alan sizin için gerçekten doğru mu? Sorumluluklarınızı yeterli oranda alıp dersler çıkardınız mı? Eğer Satürn için geçerli notları aldıysanız şimdi ödül zamanı. Ekim ayına kadar ödüllerinizi alıyor olacaksınız. Aynı zamanda bu alan kendi öz benliğinizle, öz sevginizle, yeteneklerinizle alakalı çalışmalarınızı ve derslerinizi de kapsıyor olacak. Yani belki de kendinizle öz benliğinizle barışıp, hayat amacınızdaki işinizi bulup yola devam ediyor olacaksınız.

Yükselen Kovalar

Sahne sizin diyebilirim

Jüpiter Kova retrosunu 1.evinizi temsil eden kendiniz, karakteriniz, yetenekleriniz, öncelikli motivasyonlarınızla alakalı yaşayacaksınız. Satürn de bu alanlarınızda sizleri sınıyor ve sınava tabi tutuyor olabilir. Satürn’ün istediği gerekli sorumlulukları, dersleri alıp rutinleri oluşturduysanız Jüpiter ödüllerini de veriyor olacak. Kad aksı da mutlu olduğunuz, hobileriniz, aşk, flört, çocuk alanlarınız da sizlere ışık tutuyor olacak. Yani belki de hobilerinizle, sevdiğiniz alanlarla alakalı sınandınız ancak sorumluluk aldıysanız, dersler çıkartıp yolunuza sabırla devam ettiyseniz şimdi ödülleri yavaş yavaş toplama zamanıdır. Artık sevdiğim işi yapmak, öncelikli motive olduğum alanlarda olmak, çalışmak istiyorum diyor olabilirsiniz. Bu alanlarda sabırla ilerlemeyi seçerseniz ödülleri de sizinle olacaktır yeter ki farkında olup görmeyi seçin.

Yükselen Balıklar

29 Temmuz Jüpiter retrosu ‘nu 12.evinizi temsil eden farkında olmadığınız, karanlıkta kalan, gizli saklı işleri temsil eden aynı zamanda şifayı, rüyaları, bilinçaltını temsil eden alanlarda yaşayacaksınız. Satürn de üzerinizde şifalanmanız adına göremediğiniz fark edemediğiniz karanlıkta kalan alanlarınızda sizi bazen sarsarak bazen de sınava tabi tutarak sınamış olabilir. Ama eminim akıllıca kararlar almak adına bu hayatınızda gerekliydi. Bu üzerinizde hissettiğiniz baskı geçtiğinde bambaşka bir sizle hayatınıza devam ediyor olacaksınız. Gizli saklı yaptığınız işlerle alakalı dersler kazanmış olabilirsiniz. Kendi içinize dönüp bakmak zorunda kalmış olabilir karanlığınızla, gölgelerinizle tanışmış ve yüzleşiyor olabilirsiniz. Hatta bunlar Kad ne gitmeniz için Köksel, aileden gelen sıkıntılarla alakalı olmuş olabilir. Bu sıkıntıları çözmek adına ne kadar çalıştıysanız Jüpiter gerilemesi de bu alanlarınızda o kadar ödül verecek demektir. Gerekli sorumlulukları alıp istikrarlı olduysanız, farkındalıklar yaşayıp belki de şifa alanlarına, rüyalarınıza yöneldiyseniz yolunuz aydınlıktır, sabırla ödüllerinizi toplayabilirsiniz.

Sevgi ve ışık yolunuzu her daim aydınlatsın…

Sevgiyle …

Çiğdem Vural

Klasik ve Psikolojik Astrolog, Reiki 1 & 2 Uygulayıcısı, Numerolog

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın

Çiğdem Vural
[email protected]