Venüs Terazi Burcunda | 16 Ağustos 2021

Venüs Terazi Burcunda | 16 Ağustos 2021

Venüs terazi burcunda  – 16 Ağustos 2021 : Merhabalar arkadaşlarım.  Umuyorum yazılarım hoşunuza gidiyordur. Bana yazılarım hakkında görüş belirtmek, soru sormak isterseniz instagram hesabım üzerinden ya da mailim üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

Temmuz ayını geride bırakırken dilerim hepiniz iyisinizdir. İlişkiler adına gökyüzü bizi epeyce farkındalığa ulaştırdı. Kimimizi sınadı, dersler aldırdı; kimimize ise cömert davranıp yeni bir aşka, ilişkiye yelken açtırdı. Eminim ister eskiye dair olsun ister yeni bir aşk olsun hisleriniz, düşünceleriniz, tutumunuz yenilendi.

16 Ağustos 06:27 itibariyle de Venüs gezegenimiz yani aşk, flört, çocuklar, hobiler, mutlu olduğumuz alanların temsilcisi gezegen Terazi burcuna geçiş yapıyor.10 Eylül tarihine kadar da burada kalacak.

Bu kadar çok ilişkiler demişken Venüs Terazi burcunda ilişkiler, ben-sen dengesini kurmak demektir. Yani 10 Eylül tarihine kadar ilişkiler yine ön planda olacaktır. Venüs Terazi burcunda yönettiği yerdedir. Işığını, enerjisini tam yansıtır.

Venüs Terazi Burcunda:

venüs terazi burcunda

Gökyüzünde de bu geçiş esnasında;

Başak burcu yükselirken güneş Aslan burcunda seyrine devam ediyor. Merkür ve Mars Başak burcunda kavuşum halindeler. Ay Yay burcunda ve KAD le kavuşumda. Jüpiter ve Satürn de Kova burcunda geriliyor.

Tüm bunlar şu demek; ilişkilerimiz adına çok güzel, rahat zamanlar olacaktır. Ateşli hava yerini ayakları yere sağlam basan ilişkilere bırakır. Zihnimiz iyi çalışır ve seçicidir. Attığımız adımlar da ayakları yere sağlam basar halde olur Yani sağlam, güvenilir, faydalı ve akılcı ilişkiler kurarız. Kalbimizle değil daha çok artık ilişkilerin artısı eksisini düşündüğümüz, bize fayda sağlayıp sağlamadığını irdeleyeceğimiz zamanlardır. Seçtiğimiz ilişkilerde köklenip köklenmeyeceğimizin kararını vereceğimiz dönemdir. Bence bu dönemde vereceğimiz kararlar, kuracağımız ilişkiler, hayatımıza giren kişiler hayatımız adına bizi destekleyici ve hayatımızda olması gereken kişiler olacaktır. Bunların farkında olup bu şekilde hareket etmeye gayret edin.

Yükselen burçlarınıza göre nasıl etkiler olacak şimdi ona bakalım:

Yükselen Koçlar;

Venüs Terazi geçişini 7.evi temsil eden ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik alanlarında yaşıyor olacaklar. Yani yeni bir ortaklık kurabilirsiniz ya da evlilik düşüneceğiniz birisiyle tanışabilirsiniz. Her anlamda ilişkilerinizin daha ön planda olacağı zamanlardır. Alma-verme ben-sen dengesine ekstra özen gösterirseniz sağlam yol alabilirsiniz. Çalışma alanınızda, rutininizde kendinizi iyi ifade edip akılcı davranabilir ve atacağınız adımları kolaylıkla ve sağlam şekilde atabilirsiniz.

Yükselen Boğalar;

Venüs Terazi geçişini 6.evi temsil eden rutinler, çalışma alanınız, sağlık, evcil hayvanlarınız alanında yaşıyor olacaksınız. Çalışmanızın, emeklerinizin karşılığını fazlasıyla alacağınız bir dönem. Çalışma alanınızdan ya da rutin yaptığınız alanlardan birisiyle tanışıp aşk yaşamaya başlayabilirsiniz. Mutlu olduğunuz alanlarda, hobilerinizde, flörtlerinizde kendinizi iyi ifade edip herhangi bir sıkıntı varsa kolaylıkla çözüme kavuşturacağınız bir dönem.

Yükselen İkizler;

Venüs Terazi geçişini en güzel şekilde yaşayacak olan gruptasınız gözünüz aydın.5.evi temsil eden mutlu olduğumuz alan, hobilerimiz, flörtler, çocuklar gibi alanlarda yaşıyor olacaklar. Yaratıcılıkları artacaktır. Kendilerini daha motive daha aşk dolu enerji dolu hissedebilirler. Çocuk yapmak için çok uygun bir dönemdir. Tanışacakları kişilerle aşk dolu ilişkiler yaşayabilirler. Hobilerinden ya da çocuklarla alakalı konulardan para kazanabilirler. Ailelerinde, köklerinde kendilerini daha iyi ifade edip sıkıntılarını kolaylıkla çözüme kavuşturabilirler. Köklü değişimler söz konusu olabilir ve çözüm adına rahatlıkla harekete geçebilirler.

Yükselen Yengeçler;

Venüs Terazi geçişini 4.evlerini temsil eden aile, kökler, karma alanlarında yaşıyor olacaklar. Aile şirketinde iş yapmaya başlayabilir ya da aile şirketinde çalışmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Aileden birilerinin vasıtasıyla birisiyle tanışıp ya da çok önceden tanıştığınız, bildiğiniz birisiyle aşk yaşamaya karar verebilirsiniz. İletişim, sosyal medya ya da ticaret alanında kendinizi iyi ifade edip harekete geçebilirsiniz. Ticaret alanında analizler yapıp yeni, sağlam ve faydalı bir işe adım atabilirsiniz. Aynı şekilde sosyal medyada daha aktif yer almaya karar verebilirsiniz. Yazmaya ya da kısa eğitimlere katılmaya adım atabilirsiniz.

Yükselen Aslanlar;

Venüs Terazi geçişini 3.evlerini temsil eden iletişim, eğitim, kısa seyahatler, ticaret alanlarında yaşıyor olacaklar. Sosyal medya, ticaret, eğitim alanlarında oldukça iyi para kazanacakları ve şanslı oldukları dönemdeler. Sosyal medyadan, çıktıkları kısa seyahatlerden ya da katıldıkları eğitimlerden birisiyle tanışıp aşk yaşayabilirler. Yeteneklerini, maddi ve manevi kaynaklarını iyi analiz edip akılcı düşünüp kendilerini iyi ifade edip kolaylıkla doğru, sağlam ve faydalı şekilde hareket edebilirler.

Yükselen Başaklar;

Venüs Terazi geçişini 2.evinizin temsil ettiği maddi ve manevi kaynaklarınız, finansmanınız, yetenekleriniz alanında yaşıyor olacaklar. Yani belki de yeteneklerinizle para kazanmak adına fırsatlar önünüze gelecek. İş hayatınızdan, tam olarak kafanıza uyan birisiyle sağlam ve şanslı bir aşk yaşamaya başlayacaksınız. Öz sevginizi pekiştirecek birisi hayatınıza girecek olabilir. Kendinizi ve düşüncelerinizi iyi ifade edip harekete geçebileceğiniz bir dönemdir. Aşkla alakalı özellikle işinizle alakalı alanlarda dikkat kesilin ve farkında olun derim. Hem iş hem aşk kapıda olabilir.

Yükselen Teraziler;

Venüs Terazi geçişini 1.evinizi temsil eden öncelikli motivasyonlarınız, karakteriniz, dış görünüşünüz alanlarında yaşıyor olacaklar. Hem dış görünüşünüzle alakalı hem de sevgi ve para kazanma konularında değişim söz konusu olabilir. Hem flört edebileceğiniz hem de ciddi ve güvenilir birisi hayatınıza girebilir. Bilinçaltınızla alakalı düşünceler ve yapmanız gerekenleri rüyalarınız aracılığıyla çözümleyebilir ve şifalandırdığınızın farkına varabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 29 Temmuz Jüpiter Retrosu | Şimdiden Hazır Olun

Yükselen Akrepler;

Venüs Terazi geçişini 12.evlerini temsil eden daha izole, kendi kendilerine kaldıkları, şifa, rüyalar alanından yaşıyor olacaklar. Bu dönemde daha çok kendi içlerine çekilebilirler. Ne istediklerini gözden geçirebilirler. Köksel, ailesel sıkıntılarını rüyalar ya da şifa aracılığıyla çözebilirler. Tüm çözümlemeleri sağlam ve köklü olacaktır. Sosyal çevrelerinde kendilerini iyi ifade edip harekete geçecekleri belki de bu alanda kendilerine iyi gelip gelmemelerine ya da kendilerine fayda sağlayıp sağlamamalarına göre eleme yapacakları zamanlardır. Bol bol bütüne hayır olacak şekilde bağış yapmak onlara bu dönem çok iyi gelecektir.

Yükselen Yaylar;

Venüs Terazi geçişini 11.evlerini temsil eden sosyal çevre, topluluklar, şanslı olduğu alanda yaşıyor olacaklar. Sosyalleştikleri alanlar, çevreleri onlara hem para hem de aşk getirebilir. Hem parasal konularda hem de aşk da şanslı olacakları bir dönemdeler. Kariyerleri, vizyonları, hedefleri konusunda kendilerini iyi ifade edip harekete geçecekleri zamanlardır. Yaptıkları işi değerlendirme ve sonrasında harekete geçme zamanları olabilir. Sosyal çevrenizden iletişimde olduğunuz ya da sanal alemde tanışıp konuştuğunuz ya da yakınlarınız, kardeşiniz vasıtasıyla tanıştığınız birisiyle sağlam bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Yükselen Oğlaklar;

Venüs Terazi geçişini 10.evlerini temsil eden kariyer, hedef, vizyon alanında yaşıyor olacaklar. Kariyer alanlarında güzel para kazanacakları zamanlar. Hedefleriyle alakalı alanlarda tanışacakları kişiler hem aşk hem de gelecekleri adına önemli olacaktır. Hobileriyle kariyerlerini birleştirebilirler. Hayata dair görüşlerinizi, bakış açınızı doğru şekilde ifade edip harekete geçeceğiniz zamanlardır. Akademik kariyer, yabancı ülkelerle alakalı düşüncelerinizi gözden geçirip ne yapacağınızın size daha çok fayda sağlayacağını analiz edip bununla alakalı harekete geçeceğiniz zamanlardır.

Yükselen Kovalar;

Venüs Terazi geçişini 9.evlerini temsil eden akademik alan, hayat görüşü, astroloji, felsefede, yabancı ülkeler, uzaklar, yabancı dil gibi alanlardan yaşıyor olacaklar. Yabancı ülkelerden ya da yabancı ortaklı işlerden teklifler gelebilir. Yabancı kültürden birileriyle tanışabilir ve aşk yaşamaya başlayabilirsiniz. Akademik kariyerle alakalı adımlar atabilir, yabancı dil öğrenmek isteyebilirsiniz ya da yabancı dille alakalı özel ders vermeye ve bu alandan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Hayatınızda dönüşmesi değişmesi gereken alanlarla alakalı farkındalıklar yaşayabilir ve bunlar adına adımlar atabilirsiniz. Miras, krediler, borçlar adına akılcı düşünüp, analiz edip bu alanlarda sıkıntılar varsa kalıcı ve sağlam çözümler bulabilirsiniz.

Yükselen Balıklar;

Venüs Terazi geçişini 8.evlerini temsil eden krizler, miras, borçlar, başkalarının parası ve şifa, dönüşüm alanlarında yaşıyor olacaklar. Yani farkında olurlarsa hayatlarındaki krizleri paraya çevirebilme potansiyelleri var. Şifa çalışmalarından birileriyle tanışıp aşk yaşayabilirler. Ortaklık, evlilik ya da ikili ilişkileriyle alakalı kendilerini iyi ifade edip, bu alanlarda akılcı düşünüp, analiz edip çeşitli kararlar alabilirler. Harekete geçmeleri bu dönem daha kolay olabilir.

Keyifli bir ay ve keyifli okumalar dilerim..

Sevgiler..

Çiğdem Vural

Klasik ve Psikolojik Astrolog, Reiki 1 & 2 Uygulayıcısı, Numerolog

Bize Instagramdan ulaşmak için tıklayın

Çiğdem Vural
[email protected]